Skocz do zawartości

[Multitool] Multitool do roweru


stalowiak87

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Wynalazłem sobie takiego multitoola na allegro do roweru -> MULTITOOL KLIK

Wiadomo, nie tylko przed wyprawą, ale też w jej trakcie warto mieć coś kieszonkowego pod ręką

Firmę BAHCO znam z jak najlepszej strony (mega narzędzia) więc pewnie i tutaj kluczyki dadzą radę

Pokażcie też swoje multitoole, których używacie.

A może jakieś inne propozycje narzędzi, które się przydają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie ze sobą wożę tani Decathlonowski za 19zł:

https://www.decathlon.pl/multitool-rowerowy-100-id_8386669.html

Waży niby aż 100g, więc niemało. Sporo mu brakuje pod kątem domowego serwisowania (przez co w domu nie używam go praktycznie wcale do roweru) ale jako narzędzie do wożenia ze sobą w 100% wystarcza.

Do domowego serwisu raczej polecam klasyczną skrzynkę pełną rowerowych narzędzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer 1  u mnie - Unior Euro 17

Poza tym przez 20 lat rowerowej zajawki sporo przewinęło się tych szpejów u mnie.

Cranka 17 mam już chyba z 10 lat, faktycznie rdzewieje ale działa jak nowy, dobry jest skurczybyk chociaż też mam wrażenie, że imbusy ciut przykrótkie.

Toepak Hexus - bardzo fajny, dosyć spory, dobrze się nim pracuje.

Lezyne ( nie pamiętam modelu) - niby dobry, jakość super..ale jakoś go nie lubiłem ( zgubiłem)

Topek Mini 20 Pro - extra sprzęt

Topeak Ninja 16+ mały, lekki, jeśli ktoś nie jest minimalista to może mu się nie podobać. Ale wszystko działa jak trzeba.

Z takich "druga klasa" miałem Sigmę Large i Super B ( nie pamiętam) gdzieś tam leżą w skrzynce, w sumie nie narzekałem na żadnego. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
W dniu 20.10.2020 o 13:51, arturooo3 napisał:

W sumie ze sobą wożę tani Decathlonowski za 19zł:

https://www.decathlon.pl/multitool-rowerowy-100-id_8386669.html

Waży niby aż 100g, więc niemało. Sporo mu brakuje pod kątem domowego serwisowania (przez co w domu nie używam go praktycznie wcale do roweru) ale jako narzędzie do wożenia ze sobą w 100% wystarcza.

Do domowego serwisu raczej polecam klasyczną skrzynkę pełną rowerowych narzędzi ;)

To ja zaproponuję wyższy model 900: https://www.decathlon.pl/p/narz-dzie-wielofunkcyjne-rowerowe-multitool-900/_/R-p-100429

Na plus otwieracz do kapsli oraz torx :) i tylko nieco większa waga.

 

Edytowane przez safian
Usunięty link afiliacyjny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 rok później...

Zgubiłem w piątek wyjeżdżając od jeziora Perkun w kierunku Siemian multitool 500 z Decathlon. Sprawdzał się znakomicie, pasował mi rozmiar narzędzia jak i samych inbusów, nie chcę jakiś maleństwa.  Jedyny minus to że się z czasem od drgań rozkręcał. Szukam czegoś podobnego powiedzmy do 70 zł. Bez skuwacza, mam go osobno. Po rozeznaniu najbardziej chyba pasuje Crankbrotrhers M10, nawet patrzałem jest promocja na 69 zł. Będzie coś podobnego w tej cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.10.2020 o 00:16, TheJW napisał:

Topeak Mini 20 Pro. 

Cofam to.
Topeak jest zrobiony z g*wnolitu. Torx10 ułamany przy pierwszym użyciu, dzisiaj ułamałem imbusa 5mm przy próbie odkręcenia koła w szosie. Żeby nie śmiecić, zdjęcie TUTAJ.
W poniedziałek zamówię sobie CB, o czym zresztą myślałem już jakiś czas temu. ;)

Edytowane przez TheJW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...