Skocz do zawartości

[Tłok sprężyny powietrznej] Fox 40


ZX_agent

Rekomendowane odpowiedzi

Siema

 

Mam sprężynowego foxa 40 z 2008 i zrobiłem mu łącznie 3 serwisy podstawowe z wymianą oleju i za każdym razem zauważam, że olej w lewej ladze (tej ze sprężyną) jest zawsze szary i brudny, natomiast w prawej ladze jeszcze zachowuje swój kolor. Podczas serwisu dokładnie czyszczę dolne lagi, sprężynę i wszystko co jest w środku tak, że się świeci z czystości :). Ostatnio robiłem mu zmianę oleju i po czterech dniach jazdy na nowym oleju skontrolowałem jego "stan" i okazało się że w lewej ladze po tak krótkim czasie już stał się brudny, natomiast w prawej ladze jak nowy, czyściutki. Podejrzewam że olej brudzi się przez to że komora ze sprężyną nie jest zamknięta i olej tam się dostaje (a nawet powinien). Wpadłem na pomysł że mógłbym zrobić zamknięty mechanizm komory ze sprężyną, tak żeby olej który ma za zadanie smarowania w dolnych lagach nie przedostawał się do sprężyny. Znalazłem taką oto część mechanizmu komory powietrznej z nowszych 40-stek: https://airnshox.com/product.php?id=1143 . I teraz nasuwa się główne moje pytanie, czy średnica tłoka w komorach powietrznych z nowszych 40-stek jest taka sama jak mojego tłoka sprężyny? W moim przypadku średnica wynosi równe 10mm. Proszę Was o pomoc w upewnieniu się że ta część będzie pasować na mój tłok. Z góry dzięki za pomoc!
 

PS: No chyba, że ktoś zna sposób na to żeby olej w tej ladze się nie brudził ;)

Edytowane przez ZX_agent
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...