Skocz do zawartości

[suport] Shimano na Hollowtech'u.


addryan

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Jeśli jest ktoś z Gliwic (okolic) a ma na zbyciu uszkodzony wkład, to chętnie przygarnę. Mam Ghosta ASX 4900 na Oktalinku i chciałbym wymienić na nową, ale nie wiem, czy mi się Hollowtech zmieści ( na zdjęciu widać, że piwot z zawiasu jest blisko mufy suportu, dlatego potrzebuję choćby jednej strony aby sprawdzić, czy to aby da się...

Pozdrowery!

 

suport.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak boisz się że model SM-BB52 się nie zmieści, to MT800 jest znacznie mniejszy, ale trzeba podejść z adapterem do klucza.

Tak czy inaczej, pewnie będziesz musiał zdemontować wahacz.

A jak nadal nie jesteś pewny, to zamiast kombinować, wystarczy poprosić o podanie średnicy suportu. Ktoś Ci poda ( np ja) i sobie zmierzysz czy Ci wejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, skom25 napisał:

Jak boisz się że model SM-BB52 się nie zmieści, to MT800 jest znacznie mniejszy, ale trzeba podejść z adapterem do klucza.

Tak czy inaczej, pewnie będziesz musiał zdemontować wahacz.

A jak nadal nie jesteś pewny, to zamiast kombinować, wystarczy poprosić o podanie średnicy suportu. Ktoś Ci poda ( np ja) i sobie zmierzysz czy Ci wejdzie.

Model SM... podałem dla przykładu. Teraz i tak będę musiał się pewnie przerzucić na 2x10/11 bo nowego 3x9 już pewnie nie dostanę.

Po tym jak napisałeś, że 800'tka jest mniejsza - poszukałem. f**ktycznie!  BB - 44,3mm a MT - 41,2mm.

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej. Potrzebuję jeszcze porady w sprawie wyboru napędu. Na bank zostaję przy 26 calach (do pęknięcia ramy :D) więc muszę się zdecydować na stopniowanie. Możecie poradzić w kwestii doboru blatów i kasety? Skuszę się na SLX'a (tylko 38-28, 36-26). Kaseta Deore XT CS-M8000  11-42 lub 11-46. Tylna przerzutka - też chciałbym XT RD-M8000 tylko pytanie jaki wózek do jakiej korbo-kasety?..  Ma być szybko na trasy i lekko na podjazdach (amatorsko, dla frajdy). Taki odpowiednik tego co mam tylko 2x11. 

Dzięki za każdą, sprawdzoną poradę/informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam kalkulator biegów, musisz sam popatrzeć. 

Nie wiem gdzie jezdzisz, ale przy 2x11 i kasecie 46 na kolach 26', bedziesz krecil w miejscu na mlynku.

Co do kompatybilnosci, to na oficjalnej stronie Shimano zawsze jest tabelka z informacja o dopuszczalnych zakresach kasety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...