Skocz do zawartości

[Piasty] Pancerna piasta do miasta


Ntkgzd

Rekomendowane odpowiedzi

Aktualnie korzystam z piast Shimano Deore M6000, chciałbym zmienić swoje koła opierając się na piastach przynajmniej tak dobrych jak te, które mam obecnie ale zmieniając kilka rzeczy, czyli nowe piasty powinny mieć:

- 36 otworów na 36 szprych
- powinny mieć równą lub lepszą tolerancję na złe warunki pogodowe
- dobrze powinny znosić ciężar 120 kg rowerzysty
- powinny dobrze znosić agresywną jazdę po mieście tj. np. najeżdżanie na krawężniki przy prędkościach 25km+/h
- powinny być przystosowane pod montaż hamulców tarczowych mocowanych na 6 śrub
- tył z zestawu powinien być kompatybilny z reduktorem pod 8/9 rzędowe kasety tak aby móc z tego zrobić single speed lub aby piasta była kompatybilna z innymi rozwiązaniami typu single speed (których nie znam)

Dodatkowo jak ktoś może od razu polecić czarne szprychy i obręcze, które będą nadawały się do takiego katowania to będę wdzięczny - dzięki czemu będę miał komplet aby zrobić sobie pancerne kółka.

Dodam, że jeżdżę na oponach Schwalbe Marathon Mondial 28x1.60

https://allegro.pl/oferta/schwalbe-marathon-mondial-opona-28x1-60-700x40c-9302292833

tutaj raczej nic nie będę zmieniał, ponieważ te opony nigdy mnie nie zawiodły.

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Ntkgzd napisał:

- powinny dobrze znosić agresywną jazdę po mieście tj. np. najeżdżanie na krawężniki przy prędkościach 25km+/h

To nie jest "agresywna jazda" tylko zwykła głupota :) 

A o piasty lepsze czy wytrzymalsze niż jakiekolwiek Shimano nawet z najwyższej grupy to naprawdę nietrudno. 

IMHO jak wyżej, dobrać piasty i obręcze z gatunku "tanie & do grawitacji" gdzie nic nie jest odchudzone i tyle. A jak się coś rozdupcy to nie będzie żal.

2 minuty temu, cervandes napisał:

Novatec 041/042

Do tego zasugerowałbym obręcze Fortress, ale że nie ma ich w rozmiarze 28" to pozostaje dobrać coś pokroju Rocket. Szprychy jakiekolwiek, np. podstawowe DT Champion. I jeszcze żeby złożył to ktoś ogarnięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, m0d napisał:

To nie jest "agresywna jazda" tylko zwykła głupota :)

Przyznaję się bez bicia, jest to głupota, której czasami się dopuszczam :).

Tak, waga nie ma znaczenia, cena około 150 zł za piastę wydaje się sensowna, biorąc pod uwagę, że jest szansa, że trochę to pożyje.

Co do skręcania to pewnie poprosiłbym firmę Daveo.

Dacie proszę jakieś linki na Allegro, nic nie mogę znaleźć pod hasłem "Novatec 041" czy "Novatec 042".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Novatec d042sb, d041sb bardzo mocne (jak na oś 10tkę) i fajnie uszczelnione ciężkie piasty. Miałem d042 w freeridowym hardtailu. naprawdę super się sprawowała i po zmianie sprężynki (co jest banalnie proste) wydawała głośny, głeboki dźwięk. d042 i d041 to te same piasty tylko różnia się mocowaniem bieżni zapadek, jedna ma wkręcaną a druga wciskaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglądają godnie, dzięki za poradę.

Zastanawiam się tylko czy wsadzenie antykradzieżowego Abus NutFix osłabia ośkę - jeżdżę z tym wynalazkiem od 2500 km i jeszcze nic mi się nie złamało - jestem po prostu ciekaw czy jest to wykonane równie solidnie jak fabryczne ośki w tych piastach - chociaż w tej cenie powinny :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...