Skocz do zawartości

[Do 6k gravel/mtb] Nie wiem na jaki typ sie zdecydowac


bkt

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc, w skrocie (mam 1.8m 117kg) obecnie jezdze na unibike evolution sprzed 14 lat. Wrocilem na rower i zrobilem od maja 2k km. 
Zastanawiam sie coraz czesciej jakims szybkim gravelem (bardziej sportowym gdyz 70-80 % moich obecnych tras to asfalt). Co byscie mogli polecic i dlaczego nie mtb?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.10.2020 o 18:54, PiotrKaaaaaaaaaaa napisał:

A 20-30% tras to co?

Hmm Kampinos, jak najdelikatniejsze szlaki, troche kostka, troche las, piach, korzenie drzew. Moze to nawet nie 20%, ale czasami mam szanse byc w takich miejscach. 
Ewentualnie drogi polne, między ląkami, jakieś wały itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podawanie konkretnych modeli teraz nie ma bardzo sensu, ponieważ w sklepach praktycznie nie ma graveli (wyprzedane), za jakiś czas będą dostępne modele na 2021 rok.

Przy takim budżecie na pewno coś z hamulcami hydraulicznymi. W sezonie 2020 najbardziej popularne w cenie ~6000 były kross esker 6, soot 50 oraz merida silex 400. Tak na tym forum jak i innych jest mnóstwo tematów z serii jaki gravel do 5k czy 6k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mam nuroada exc z 2018 roku i koła w rowerach z tamtych roczników były kiepskie, nie wiem jak w obecnych. Miałem problem ja (pęknięta obręcz) i jeszcze przynajmniej parę innych osób. Ważę mniej niż autor tematu. Przy czym Cube mocno podniósł ceny na rowery z rocznika 2021. Cube Nuroad Race, to już 7200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...