Skocz do zawartości

[Pierwsza szosa] Bottecchia Rd Domina


MrLuke

Rekomendowane odpowiedzi

Według mnie 53 będzie za duży, przynajmniej jeżeli chodzi o wysokość górnej rury. Mam przekrok o 3 cm większy niż Ty, miałem ramę z rurą podsiodłową 52 i było w sam raz. Przy 53 pewnie bym już haczył wiadomo czym o górną rurę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie najlepszy byłby mix 50 i 53, bo rzeczywiście rozmiar 50 jest nieco krótki. Tyle że tak jak pisałem, w 53 możesz już mieć problem z swobodnym staniem z rowerem między nogami.

A jeździłeś na rowerze z taką geometrią? To że nie pasował Ci Endurance, nie oznacza że będzie Ci pasował Race.

Nie porównuj MTB do szosy. Przecież w szosie oprócz mostka, najlepiej o długości 100 mm, dochodzi jeszcze Reach kierownicy i manetek.

A co do samego MTB, to jeżeli rama 19' ma górną rurę 585, to oznacza że jest to rower do spokojnego kręcenia a nie jazdy sportowej. Przy Twoim wzroście 17' byłoby lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz oni nie polecają bo im nie podałem mojego wzrostu.
Teraz zauważyłem że geometria bottecchia domina  to jest to dokładnie to samo co karbonowy kross vento 7.0 z 2020. Czyżby te same chińskie łapki lepiły obie ramy, a może kross zapożycza rozwiązania od innych... Tak więc kross S to dokładnie 50 bottecchia i jest do 168cm natomiast krossowa M zaczyna się niby od 166cm i jest to dokładnie 53 bottecchia domina. Jedyna róznica w ramach to długość tylnych widełek ale może to przez sztywne osie.
Czy jest coś w podobnej cenie lepszego np kross 6.0 2020 też czasami jest za 5tyś.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem na kellysie axis 21" czyli podobne rozmiary do 53 szosy i sztycy wysunięte było z 10cm. Ten przekrok który podałem jest bez butów... 50 może będzie ok ale boję się, że będzie za krótka choć zawsze można dać dłuższy mostek. Czekam aż przywiozą tą 50 do mojego sklepu to wtedy będę mógł się przymierzyć. Aczkolwiek nie mam doświadczenia z szosami jeździłem tylko giantem defy na bardzo małej ramie 50 albo mniej to wyglądał jak rowerek dziecka :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...