Skocz do zawartości

[Amortyzator] Wymiana SR Suntour XCR 32 Air na coś lepszego.


maciekelga

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Obecnie użytkuje rower Giant Talon 1 GE 27.5" z 2018r z amortyzatorem SR SUNTOUR XCR 32 Air, RL-R 27.5", skok 100mm.

Głównie używam do jeżdżenia po lasach (korzenie, kamienie) ale w przyszłym roku mam zamiar brać udział w pierwszych zawodach XC.

Czy w kwocie do 1000-1200zl dostanę coś lepszego? Biorę pod uwagę także używane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosta rura i oś 9mm to już wymarły gatunek w czymś co można nazwać amortyzatorem.

Markhor niby ok, ale lagi 30 mm. No i to Manitou a nie RS, do którego bez problemu jest dostępna dokumentacja, części zamienne a w necie milion instrukcji serwisowych.

Ja bym pomyślał na SR Epixonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Epixon względem XCR Air poza masą nie wniesie żadnej wartości dodanej. Jeśli już zmieniać to na coś właśnie w kąpieli olejowej. Pod 27,5" da się w dobrej cenie coś znaleźć ale trzeba poszukiwać. Np. https://allegro.pl/oferta/amortyzator-rock-shox-recon-gold-27-5-skok-100-mm-7030994882

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie zawsze można podążać za najnowszymi trendami, jest jak jest.

Nie mam na razie mocnego parcia na zmianę, tak pomyślałem że można by zrobić mały upgrade.

RS Reba / Recon wydaje się fajną opcją ale faktycznie może być ciężko dostać z prostą rurą.

Jakiego modelu od Foxa szukać a jakiego unikać?

 

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Można próbować zmienić stery na takie z przejściówką na taper, o ile główka ramy na to pozwoli. Będzie drożej, ale jest to rozwiązanie, które daje jakaś perspektywę na przyszłość. Z drugiej strony chcąc wypadałoby wtedy przejść na sztywną oś, a niesie to kolejny wydatek na koło.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jest i Reba w niezłej cenie - podobno na gwarancji, ale lepiej wcześniej dokładnie wypytać ( na lokalnych aukcjach były szopki z kupowaniem towaru już sprzedanego :wallbash:) : klik
Przy okazji - w opisie jest fajne określenie : "rurki nurkowe" ;)
Co do osi, to nowa piasta załatwia sprawę, a nie jest to przecież kosmiczna cena, choć oczywiście koszty rosną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zgodny napisał:

@bogus92 ja mam właśnie taką sytuację mam stery poł integra i w serwisie mi powiedzieli, że spokojnie mi wejdą redukcje miski z cane creek, super tylko co z kątami ? Dzwignie mi sie kokpit a już jeżdżę na minusowym mostku. 

Czy odczuję mocno te parę mm ?

To jest tak około 12mm. Poza tym to druciarstwo a takie stery robi już  chińczyk pod marką ztto za ułamek ceny creeków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.10.2020 o 01:27, Dokumosa napisał:

To jest tak około 12mm. Poza tym to druciarstwo a takie stery robi już  chińczyk pod marką ztto za ułamek ceny creeków. 

No chyba nie takie druciarstwo gdyby tak było to albo byłaby to niebezpieczne dla użytkownika albo dla samej ramy. Kiedyś  były redukcje z 1 cal na 1 1/8 i ludzie to robili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...