Skocz do zawartości
Mortyr01

[rura podsiodłowa] Pomysł na naprawę pękniętej ramy

Rekomendowane odpowiedzi

Mortyr01

Od jakiego czasu słyszałem tarcie metalu o metal w moim rowerze. Sprawdzałem stery, błotniki, hamulce i nic. Górę ramy podsiodłowej owijam rzepem, żeby nie rysować ramy jak opieram rower o barierki. Okazało się, że praktycznie ta część rury się ułamała się prawie w całości. Rama jest chińska i dziadowska, ale nie chce mi się przerzucać wszystkich w miarę wartościowych i nowych części do nowej ramy. Pomyślałem, że zamiast spawać w warsztacie samochodowym to pęknięcie, to łatwiej będzie uciąć szlifierką tę część rury i włożyć dłuższą szytycę z nową obejmą (oraz zrobić nacięcie na rurze ramy). Pytanie czy takie druciarstwo da radę, żebym znów mógł bezpiecznie jeździć na tym rowerze?

rura podsiodłowa.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Lomeltor

Tak właśnie to się robi.

• +1 pomógł 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Blueforce

Zauważ, że pękło na wysokości końca nacięcia/otworu, by zminimalizować ogniska stresu( krągłość lepsza od kątów). Jeśli różnica w średnicach wew. rury podsiodłowej i zew. sztycy jest zauważalna, zalecałbym zrobienie dystansu( ja mam z blaszki od dezodorantu), zmniejszy to naprężenia w materiale podsiodłowej ze względu na odkształcenie przez ścisk obejmą.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta