Skocz do zawartości

[Maska na twarz] czy maska koronawirusowa jest potrzebna do uprawiania sportów?


PiotrKaaaaaaaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, galos napisał:

Sąd uchyla sprawę bo to niezgodne z zadnymi przepisami.

Nie do końca tak. Nie pisz jak nie jesteś pewien, bo ktoś może się boleśnie przejechać.
Maseczki są zgodne a uchylają, bo wadliwe są mandaty. Co więcej, ten stan o ile mi wiadomo się zmienił więc od chyba listopada mandaty raczej będą w mocy, bo podstawa wypisania będzie prawidłowa.  Maseczki miałeś obowiązek nosić. Ale ukaranie Cię za jej mniemanie zgodnie z prawem i skuteczne było trudne. Choć gdzieś zapadł wyrok odmienny więc to też jest sprawa śliska.
To jak z mandatami za prędkość. Wiele z nich się w sądzie udaje obalić, ale nie dlatego że ograniczenia nie było albo że nie wolno go nałożyć czy też że nie przekroczył delikwent, ale dla tego ze są jakieś błędy proceduralne. Potem tacy "uniewinnieni" wychodzą i wrzeszczą, że policja łamie prawo.. Nie oni nie umieją ogarnąć procedur i dla tego cwaniaczki mają farta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, KrisK napisał:

Nie da się dyskutować.... prawda?  Ba dyskusja wywołuje agresję a inne zdanie robi z Ciebie amebę...

Próbowałem kiedyś prowadzić dyskusję na temat kasków na konkurencyjnym forum ( https://szosa.org/topic/2423-nie-będe-juz-narzekał-na-kask/page-6 ) i dokładnie takie odniosłem wrażenie. 

Otóż w takich kwestiach panuje przekonanie, że przecież większość nie może się mylić. Jak ktoś ośmiela się podnieść rękę na taką świętość jak kask to od razu jest atakowany i wyśmiewany.

Jeśli chodzi o maski czy w ogóle o strategię walki z wirusem to jest cała rzesza naukowców, którzy mają odmienne zdanie od tego promowanego przez rządy, ale brak publicznej, otwartej debaty i wszechobecna cenzura czy wręcz zastraszanie nie pozwalają im się przebić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

KrisK
Już nie wałkuj tych kasków w temacie o maseczkach...

marvelo
Właśnie przyznałeś się do bana 😉
Na marginesie, to już pierwsza odpowiedź była w punkt, a widzę również kolegę moda, którego kask być może ocalił.

Temat o kaskach : https://www.forumrowerowe.org/topic/236035-apel-zakładajcie-kaski/#comments

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W świetle przepisów tak.  To znaczy musisz mieć maseczkę. Maseczka to pojęcie szerokie, bo nie jest doprecyzowana.
Z praktyki to w niedzielę na stoku jeździliśmy z policją i oni mieli Bandamy i my mieliśmy kominiarki i bandamy i nic nie mówili. Czepiali się tylko jak ktoś nie miał na pysku nic. Czasem jak ktoś kogoś w kolejce do wyciągu próbował zgwałcić.

Ja latam w Bandamie a do sklepów ubieram maseczkę, żeby się nikt nie czepiał i żeby ubrać jak by się trafił patrol mający z tym problem. Kilak radiolek mnie mijało nikt się nie czepiał.
Tak ze sądze że rozsądnie to w tłumie jak nie jeździsz możesz mieć szmatę i przejdzie. Jak sie wybierasz "na rynek" może lepiej w maseczce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat jeżdżenie w maseczce i kominiarce nie stanowi problemu i dla mnie jest nawet lepsze ze względu na ciągłe problemy z górnymi drogami oddechowymi. Przy dwóch szmatach na twarzy nie zasysam tyle zimnego powietrza. Jedynie niewygodne jest zakładanie jednego na drugie bo albo się zsuwa albo uwiera.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Labell napisał:

Akurat jeżdżenie w maseczce i kominiarce nie stanowi problemu i dla mnie jest nawet lepsze ze względu na ciągłe problemy z górnymi drogami oddechowymi. Przy dwóch szmatach na twarzy nie zasysam tyle zimnego powietrza. Jedynie niewygodne jest zakładanie jednego na drugie bo albo się zsuwa albo uwiera.  

A w lipcu czy sierpniu w pełni słońca też nie będzie problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

@wkg musisz znowu robić offtop?

Temat dotyczy przepisów, kolega pyta o przepisy, nie pisze żeby mu to jakoś mocno przeszkadzało a Ty jak zwykle zaczynasz wyjeżdżać z wątkami treningowymi i w kolejnych kilku postach temat zejdzie na trenażery. 

Przestań pisać tylko po to, żeby pisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...