Skocz do zawartości

[Magene] czujniki - update softu


cervandes

Rekomendowane odpowiedzi

Instalowałem ze sklepu, wcześniej była dostępna tylko jako plik .apk a jakoś nie miałem zaufania do chińskiego softu, który trzeba byłoby ładować spoza sklepu.

Screenshot_20210219-194641_Google Play Store.jpg

Ale jak teraz szukam w sklepie to faktycznie jest dostępna tylko ta wersja 1.2.1 którą podlinkowałeś. 

Edytowane przez provayder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz konto założone na Magene czy wszystko robiłeś bez logowania się?

Wyjąłem już baterię jakieś 20 razy i nadal widzę tylko to:

image.thumb.png.92f8d166b04c3e48a5b4632d9fff6dc7.png

Chyba nic z tego nie będzie. I nadal nie mam pojęcia czy to problem z czujnikiem, aplikacją czy ustawieniami telefonu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, CoolBreezeOne napisał:

@Calder, a masz może możliwość przeprowadzenia operacji na innym telefonie? Jeśli tak, to spróbuj. Będzie wtedy jaśniej w temacie.

Eh, że też nie pomyślałem o tym wcześniej. Pojawiły się oba od razu czyli wychodzi na to że pewnie brak jakichś uprawnień aplikacji w nowszej wersji androida. Ale nie ma przycisku do Update czyli tzn że mają najnowszą wersję (V:0.110)? Ma ktoś możliwość sprawdzenia jaką macie wersję softu w czujniku?

 

Screenshot_2021-02-19-20-47-26-821_com.mageneutility.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszedłem w opcje aplikacji i włączyłem wszystkie uprawnienia jakie tylko można było. Wyłączyłem także oszczędzanie energii dla tej aplikacji i nadal nie wykrywa. Co ciekawe telefon ta którym je złapało jest tej samej marki tyle że dużo starszy i jakieś 10x tańszy :wallbash:

Trudno najwyżej będę sprawdzał na tym starym tel, tylko jakby jeszcze ktoś dał znać jaka jest ostatnia wersja softu czujnika byłbym bardzo wdzięczny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Calder, u mnie też soft V:0.110. Czujniki nowe - w sensie wczoraj wyciągnięte z paczkomatu.

ACtC-3co01YltA0aqvYrAr-IcZaySigLpyjctmzw

Mam jeszcze jeden czujnik (dwuletni), ale na piaście. Będę w garażu, to zobaczę jak zagada.

Przy okazji: xiaomi redmi note 5 - od razu znalazł Magenki.

Edytowane przez CoolBreezeOne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem możliwe, bo ja też robiłem aktualizację i czujnika HR i czujników Speed/Cad. Tylko jak robiłem próbę na tablecie to dla czujnika S3 pokazał mi się update do wersji 0.110, a jak łączyłem się z czujnikami na rowerze przez telefon to aktualizacji nie widział. Ale byłem bez okularów więc może coś nie dopatrzyłem :D Sprawdzę to jeszcze raz jutro dokładnie i dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ktoś rozwiązał już problem z połączeniem czujnika w celu aktualizacji ? Kupiłem czujnik i teraz nie mogę połączyć go po Bluetooth z telefonem (Poco x3). Z powyższych wpisów wynika, aby spróbować na innym urządzeniu, tu jest jednak problem, ponieważ mam tablet (Android 4) dla którego aplikacja magene ze sklepu nie jest obsługiwana. Na razie nie jest zamontowany na rowerze. Trochę się obawiam tego, że czujnik kupiłem w celu rejestrowania kadencji na Locusie, a jak na razie, nie można czujnika sparować z telefonem.  Czy należy zmienić gdzieś jakieś uprawnienia aplikacji, aby to zadziałało ? 

Screenshot_2021-04-15-16-00-52-609_com.android.settings.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sklepie play nie jest dostępna aplikacja. Ja pobierałem stąd( https://m.apkpure.com/pl/magene-utility/com.mageneutility )i ręcznie instalowałem. Żeby czujnik połączyć z aplikacją trzeba dać apce zezwoleni na używanie bluetooth i lokalizacji ( w czasie parowania musi być włączona). Włączamy aplikacje i wchodzimy w add new device, następnie wyjmujemy baterie z czujnika i ponowanie wkładamy (bluetooth działa tylko wtedy jak miga światełko) na ekranie aplkikacji może nie pojawić się czujnik ale z pozycji bluetooth powinniśmy go widzieć klikamy na niego i parujemy (wystąpi błąd, ale się nie przejmujemy) wracamy do aplikacji i powinniśmy widzieć już sensor. Przynajmniej u mnie to tak działa, mam nadzieję że pomogłem. 

Edytowane przez Sowa123
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Coś dziwnego jednak stało się z czujnikami Magene s3+ po zmianie softu do v0.110. Czujnik prędkości ustawiony cały czas tak samo na 2300mm obwód koła, koło bez żadnych zmian, ta sama opona, to samo ciśnienie i ta sama trasa i okazuje się, że dystans skurczył się o prawie 1,5km. Też tak macie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam garmina. Nie wiem co to wpisywanie obwodu koła w licznik. Po pierwszym sparowaniu ruszam, licznik po kilku minutach informuje, że sobie skalibrował rozmiar koła. Nigdzie w opcjach nie widziałem ręcznego ustawiania rozmiaru koła.

 

A, i jeszcze jedno. 'dystans skurczył się o prawie 1,5km'. No fajnie, ale przy jakim dystansie? Przejechałeś 3km i ucięło połowę, czy może przebyłeś 500km i brakuje 1,5km? :)

Edytowane przez cervandes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...