Skocz do zawartości

[Magene] czujniki - update softu


cervandes

Rekomendowane odpowiedzi

Powitał.

 

Może komuś się wiedza przyda, może nie. Czujniki Magene Gemini mają wgrany jakiś sofcik. No i okazuje się, że można go aktualizować. Mam dwa czujniki obecnie w - hehe - obrocie, i okazuje się, że oba mają stare softy, pierwszy jakieś zabytkowe 1.02, drugi 1.04. Aktualna wersja to 1.06.

Pobieramy appkę 'magene utility' ze sklepu, przy włączonym BT parujemy czujnik z telefonem, aktualizujemy soft i TADAA. Jeśli mieliście jakieś problemy (jak ja) to może znikną jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.

No i klasycznie - jak to w moich materiałach - foto z procesu aktualizacji :)

 

253997035c4d563ea52dfc148db9e0fd.jpg

 

 

Edytowane przez cervandes
  • +1 pomógł 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kamfan napisał:

Nie wiem czy wiesz jaka jest nomenklatura nazewnictwa wersjonowania oprogramowania, ale użycie słowa "zabytkowa" to mocne nadużycie, jest całkiem prawdopodobne, że te wersje nie różnią się prawie niczym :)

Zakładam, że skoro miedzy 1.06 a 1.02 jest jeszcze 1.03, 1.04, 1.05, to znaczy, że w takim niby prostym urządzonku były jeszcze trzy wydania. Bo coś niedomagało, bo coś nie działało optymalnie albo miało błędy. Sygnał liczący obroty potrzebował czterech poprawek, żeby 'lepiej' podawać impuls co obrót korby czy koła. Więc tak, wersjonowanie jest mi znane, nie zmienia to faktu, że 1.02 to 4 wersje do tyłu względem ostatniej wydanej.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.10.2020 o 20:34, cervandes napisał:

Powitał.

 

Może komuś się wiedza przyda, może nie. Czujniki Magene Gemini mają wgrany jakiś sofcik. No i okazuje się, że można go aktualizować. Mam dwa czujniki obecnie w - hehe - obrocie, i okazuje się, że oba mają stare softy, pierwszy jakieś zabytkowe 1.02, drugi 1.04. Aktualna wersja to 1.06.

Pobieramy appkę 'magene utility' ze sklepu, przy włączonym BT parujemy czujnik z telefonem, aktualizujemy soft i TADAA. Jeśli mieliście jakieś problemy (jak ja) to może znikną jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.

No i klasycznie - jak to w moich materiałach - foto z procesu aktualizacji :)

 

(zdj)

 

 

ciekawa opcja - ja po zmianie licznika z chińskiego Brytona na Garmina mam taki problem, że przy prędkości ~16-17km/h na kilka sekund włącza mi się autopauza.

zaktualizowałem, potestuję - może jednak nie będę zmuszony do kupienia czujnika garmina za 189,99zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza sprawa - po aktualizacji softu w czujnikach S3+ koniecznie trzeba wyciągnąć i ponownie włożyć baterię. Po wgraniu softu czujnik się restartuje i to jest traktowane jako wyjęcie i włożenie baterii a co za tym idzie zmiana funkcji z np. CAD na Speed.

Druga sprawa - miałem tak na początku, że włączała się autopauza w czasie jazdy. Czujnik był na tylnej piaście i może była zbyt duża odległość, może źle ustawiona autopauza, albo po prostu czujnik był nie do końca sprawny. Po przełożeniu na przednią piastę nie pokazywał nadal prędkości. Zmieniłem więc go miejscami z czujnikiem CAD i jest git. Do tej pory nie zdążyło mi się, żeby czujnik przestał liczyć prędkość. Autopauza ustawiona na mniej niż 3km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.10.2020 o 18:23, tomek6544842 napisał:

ciekawa opcja - ja po zmianie licznika z chińskiego Brytona na Garmina mam taki problem, że przy prędkości ~16-17km/h na kilka sekund włącza mi się autopauza.

zaktualizowałem, potestuję - może jednak nie będę zmuszony do kupienia czujnika garmina za 189,99zł...

 

W dniu 12.10.2020 o 21:37, cervandes napisał:

Dokładnie, mam to samo. Czasem Garminek mi autopauzuje mimo, że nadal jadę. W niedzielę walnąłem srogiego tripa w błotku i chyba ani razu nie zatrzymał się, ale jeden kurs to za mało aby ocenić, czy problem definitywnie został wyeliminowany. 

Ani razu nie doświadczyłem takiego problemu na Garmin Edge 530 i czujniku prędkości Garmin Speed Sensor 2 :).

Oczywiście możecie popróbować zmienić prędkość auto-pauzy w ustawieniach Edge-a, ale brzmi jak problem Magene.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 10.10.2020 o 20:34, cervandes napisał:

Może komuś się wiedza przyda, może nie. Czujniki Magene Gemini mają wgrany jakiś sofcik. No i okazuje się, że można go aktualizować.

Ło żeś... Dzięki za info.

To coś, czego bym się po M-czujnikach nie spodziewał. Aż będę musiał zabrać się za temat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, feru napisał:

Czy ktoś aktualizował ostatnio czujniki S3+ ? bo moje po aktualizacji przestały działać, nie są widoczne.

Sprawdź czy mają właściwą funkcję ustawioną. Aktualizacja softu wymusza restart czujnika, który jest równoznaczny z wyjęciem baterii a co za tym idzie przestawieniem funkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok działają v 110 ale coś pozmieniali bo jak wcześniej wystarczyło na sekundę wyjąć baterię to się przełączył status to teraz dopiero dłuższe wyjęcie baterii dopiero uruchamia czujnik. Przynajmniej u mnie tak to działa. 

Edytowane przez feru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Właśnie doszedł do mnie zestaw dwóch czujników Magene S3 i mam problem. 

Zgodnie z instrukcją wyjąłem baterie i wyjąłem te folie ze środka i jeden jest ustawiony w tryb prędkości (dioda migała na zielono po wyjęciu baterii) a drugi w tryb kadencji (dioda migała na czerwono).

Ściągnąłem aplikację Magene Utility bo chciałem zaktualizować oprogramowanie no i zonk bo czujniki w ogóle nie są wykrywane (BT oczywiście w telefonie włączyłem i sprawdzałem w aplikacji Magene a nie w BT telefonu).  Kręciłem kołem długi czas i nic, korbą i to samo zero efektu.  Na dodatek żadna dioda nie świeci się w trakcie kręcenia na żadnym z czujników. 

Myślałem że są uwalone ale już np w zegarku garmina pojawiły mi się oba czujniki i wystarczyło trochę pokręcić i wyskoczyły wskazania i prędkości i kadencji. Ale żadna z diod i tak nie świeci.

Wygląda więc tak jakby działały w ANT+ ale BT nieaktywne? Instrukcja trochę niejasna ale tam chyba pisze że diody świecą tylko w czasie transmisji po BT? Czy jak używacie po ANT+ to też powinny świecić? Nie zakładałem konta w Magene tylko po prostu kliknąłem Add new device. Czy to przez to? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdemontowałem czujnik kadencji. Wyjąłem baterię i włożyłem więc przełączył się w tryb prędkości i ponownie wyjąłem baterię tym razem na kilka minut. Po włożeniu baterii zamrugała na czerwono więc ustawił się w tryb kadencji. Zamontowałem na korbę, włączyłem BT w telefonie, uruchomiłem Magene Utility zacząłem kręcić korbą i po chwili kliknąłem Add new device w aplikacji.

Zero reakcji a dioda w czujniku jak się nie świeciła tak nie świeci nadal. Nie wiem czy to kwestia ustawień telefonu czy coś z czujnikami nie tak? W instrukcji pisze że wymagane co najmniej BT4. Mój tel to Xiaomi Mi9SE a tam BT5 więc wymagania spełnia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to wszystko jest w porządku. Aplikacja bardzo ciężko łączy się z czujnikiem. Najlepiej jest wziąć czujnik i położyć go obok telefonu i próbować do skutku. Ewentualnie położyć telefon blisko czujnika. Dioda w czujniku świeci się tylko przez chwilę po włożeniu baterii. Po ustawieniu funkcji więcej dioda się nie zapala. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Calder napisał:

Ale żadna z diod i tak nie świeci.

Diody świecą się tylko chwilę, żeby zasygnalizować tryb, w którym działa dany czujnik. Po sparowaniu i w trakcie użytkowania światełka nie uświadczysz.

I tak jak pisze @provayder, przy pierwszym łączeniu czujników powinny być blisko nadajnika. U mnie megenki działały w trybie awaryjnym (zapomniałem licznika) bez problemu na Xiaomi Redmi Note 5.

Edytowane przez CoolBreezeOne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no to jakaś paranoja.

Zdemontowałem czujniki, leżą 1 cm od telefonu i aplikacja nadal nic nie wykrywa. Ale jak po wyjęciu i włożeniu baterii wchodzę w opcje bluetooth w telefonie to pojawia się tam na parę sekund czujnik (szereg cyfr typu 435345-97) ale przy próbie parowania oczywiście wyskakuje komunikat że parowanie odrzucono.

Dlaczego w tej aplikacji nic się nie wyświetla? Miałem ściągniętą ze sklepu Play Magene Utility wersja 1.2.1. Potem znalazłem na internecie po kodzie QR jakąś wersję 2.7 która po uruchomieniu miała chińskie krzaczki i angielski i zaktualizowała się do wersji 2.8. Niby wygląda dokładnie jak ta 1.2.1 ze sklepu play ale tu też nic nie wykrywa. Po prostu tekst na środku No binding devices a jak klikam Add new device to i tak nic nie znajduje.

Wyjmowałem już baterię z 10 razy, restartowałem telefon, bluetooth i po prostu aplikacja go nie widzi. Jakiej wersji wy używacie że wam znajduje? Tej ze sklepu Play 1.2.1? Co jeszcze mogę zrobić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ze sklepu Play wersję 2.8.1. Po pierwsze musisz najpierw dodać czujnik. Wybierasz add new device i czekasz aż wykryje czujnik. Wierz mi, ja robiłem to nawet kilkakrotnie zanim w końcu ten czujnik wykryło. Tak samo jak już mam wykryte czujniki i próbuje się z nimi łączyć to po kilka razy mam komunikat connection fail. W czym tkwi problem, nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno ze sklepu play? Z tego linku?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mageneutility&hl=pl&gl=US

Przecież tam na dole pisze:

Zaktualizowano
26 stycznia 2021
Aktualna wersja
1.2.1
Otwieram aplikację i nie ma żadnych ustawień czy opcji aktualizacji. Więc albo to inna aplikacja albo jakieś różnice w regionach. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...