Skocz do zawartości

[Magene] czujniki - update softu


cervandes

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też mam Garmina i jest opcja ręcznego ustawienia obwodu koła. Generalnie tak jak napisałem, zmienił się tylko soft, reszta pozostała bez zmian: miejsce zamontowania, opona, ciśnienie itp. Dystans ucięło mi na trasie xc 49,3km - trasa zmierzona jeszcze starą Sigmą BC16.12 i Garminem przed updatem softu. O 100m oczywiście nie chodzi. Po update dystans  wyszedł 48,34km a z GPS 48,55km. Wygląda tak jakby czujnik gubił obrót koła. Sprawdziłem jeszcze inną trasę asfaltową i tu też na 45km ucięło 1km. 

Zamówiłem jeszcze dwa czujniki do szosy i one już przyszły z softem v0.110. Koło zmierzone, wpisane i dystans też mniejszy niż to co zmierzył GPS. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zapytać jak to jest z tymi czujnikami w rowerze? Czy aż tak warto kupować do roweru jeśli jazda rowerem to mtb rekraacyjnie i odkrywanie nowych terenów w okolicy. Czasem tylko 4-5 razy w roku jakiś wyjazd grupowy. Tak to jazda dla przyjemności dla siebie i zapis na strawie przejazdów z licznika GPS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto jeśli jeździsz powoli i w lesie. Po pierwsze autopauza działa lepiej bo jak stajesz to licznik wie że stoisz.  Po drogie jak jedziesz w lesie to prędkość na liczniku nie świruje.  A jednak GPS potrafi świrować i pokazywać zeczy z kosmosu.  Dodatkowo na wypychach nie zalicza Ci autopauzy jak masz czujnik.  

Więc warto jeśli zależy Ci na dokładności zapisu i na prawidłowym wyświetlaniu prędkości.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam brytona 15 ma pauzę i można spokojnie wznowić. A jak wygląda sprawa z czujnikiem kadencji, wogole warto kupić? Z prędkością wiadomo glupieje GPS ale potem jak patrzę na zapis to nie wygląda to tragicznie. Który najlepiej posiadać kadencji czy prędkości? 

Edytowane przez Thomass13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam jak w sigmie ale w chińczyku cycplus m1 oraz igsport 50e autopauza się robi jeśli rower przestaje się telepać. Delikatny ruch i się wznawia. Na podejsciach żadnego prob nie ma. Inna sprawa że GPS w tych licznikach to bieda straszna (strasznie przełamują jeśli nie ma odpowiedniej widoczności nieba).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dokumosa rozumiem że porównywałem taki sam licznik na tej samej trasie  z i bez czujnika?  Ja miałem okazję mieć dwa koło siebie i wiem że niestety zapis lepszy jest z czujnikiem.  Tyle w temacie . 

Gps ma to do siebie że stoisz a on może mówić że jedziesz. Wtedy autopauza na nic się zdaje.  Puzniejsza autokorekta nie rozwiązuje problemu. 

@Thomass13 wątki kupić czujnik kadencji jak chcesz ćwiczyć jazdę z wysoką kadencją.  Nie ma innego sensownego sposobu na pilnowanie się żeby nie kręcić wolno.  Tak samo nic tak jak czujnik kadencji nie powie Ci czy i jak często odpuszczasz korby. To on potrafi określić ile tak naprawdę pedałujesz i jak. 

Czujnik prędkości to tak naprawdę kwestia dokładności. Po prawdzie można nie e patrzeć na prędkość tylko na tętno i kadencję. No chyba że masz czujnik mocy to wtedy ona będzie najistotniejszą. 

Jazda na prędkość chwilową czy nawet srednią jest zgubna więc ten czujnik jest po to żeby nie widzieć bzdor i żeby autopauza była dokładna i nie podatna na opuznienie i płynność GPS. . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie zakupiłem licznik żeby mi pokazywał przewyższenia, zapisywał ślad na stravie dla potwierdzenia niedowiarkom że faktycznie przejechalem. (zdarzały się sytuacje żebym pokazał bo tak to nie uwierzy jeden z drugim) 🙂a te czujniki dla amatora czy aż tak ważne są? Tutaj sobie samemu trzeba odpowiedzieć. 

 

 

Edytowane przez Thomass13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Thomass13 jak jedziesz na spacer to nie są.  A jak zaczynasz myśleć o tym żeby ten spacer miał 100 a może 200km to już kadencja zaczyna mieć znaczenie... Pojedziesz dalej i szybciej mniejszym wysiłkiem. Czas jest naszym wrogiem a jedyną opcją żeby go przeskoczyć to przyspieszyć.  Tylko tyle i aż tyle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam. Jak często musicie wymieniać baterie w czujnikach magene S3+?

Mam porównanie do Garmina w którym nie wymieniałem baterii od 3 lat. Magene drenuje baterię w 3 miesiące.

Wygląda to tak jakby czujniki się nie usypiały. Jadę wszystko działa, wsiadam na rower dzień później i już go Garmin nie wykrywa.

Pozdrawiam. Daniel.

Edytowane przez Danielpn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z dwóch, póki co 4 miesiące każdy i baterii jeszcze nie musiałem wymieniać.

Edit: Po tych paru miesiącach aplikacja wskazuje poziom naładowania baterii na "High" a przejeździłem praktycznie całą zimę. ;)

Screenshot (17 sty 2022 19_26_03).png

Edytowane przez keltu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Jaką macie wersję softu w czujnikach? Ja w dwóch nowszych mam v110 w starszych miałem v106 zaktualizowałem do 110 jakiś czas temu. Teraz jak uruchomiłem aplikację to wszystkie v110 pokazuje, że mam zaktualizować do v106, czyli tak jakby wycofują wersję v110.

Edytowane przez szakalq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...