Skocz do zawartości

[1x12 SRAM] problem z regulacja napędu


Radoslaw85

Rekomendowane odpowiedzi

Udalo sie znalesc kompana do regulacji na sagu. 

Niestety nie przyjrzalem sie dokladnie srubie dystansujacej i hakom przerzutki i efekt jest taki ze albo juz przed byly zdeformowane(po glebie) albo zdeformowalem to wszystko dokrecajac srube dystansujaca 😕

image.thumb.png.01c5a3a289155020fe721e582a40234c.png

 

Zamowilem zestaw naprawczy do X01 (mam tu NX) bo podobno jest kompatybilny, ma lepsza budowe i nie ma luzowo jak w NX i GX oraz nowy hak przerzutki.

dalo sie zmiazdzyc te elementy dokrecajac srube dystansujaca? wkrecilem ja do oporu bo tyle brakowalo do wypozocjonowania gornego kolka z przymiarem :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Jeżdżę na tym łańcuchu 2 lata. W sumie to nie kontrolowałem czy był dobrej długości od nowości. W tym roku wpadła mi gałąź gdzieś w okolice kołek i łańcucha.. nie pamietam dokładnie. Ale dało się ja wytargać. Plus tydzień temu zaliczyłem mała glebę w bok w dół zbocza. Przerzutka mogła gdzieś oberwać wtedy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy jak bedzie to wszystko dzialac jak poskladam na nowych hakach.

Kurde, a wszystko zaczelo sie od tego ze rozpialem lanuch do szejkowania..(pierwszy raz), Czyscilem kasete fenwicksem (zdjalem nawet tarcze do tego zeby jej nie zachlapac).

Po szejkowaniu lancucha w benzynie ektrakcyjnej, odtluszczaczu, wysuszeniu i nasmarowaniu od razu cos rzęziło w dolnych przelozeniach (najwiekszej zebatce) ale ucichlo. Zdejmowalem tez i czyscilem kolka przerzutki wiec rozpinalem tez wozek do tego. Cos mi sie wydaje ze zamienilem sruby mocujace kolka ze soba, maja roznej dlugosci gwinty ( w NX kolka sa na slizgach - nie na lozyskach). No ale ani wozek nie wydaje sie skrzywiony ani nic innego.

Licze ze wymiana haków pomoze. Naped ma 2 lata za soba, troche w blocie, troche skakal...ale wzglednie nie jezdze jakos bardzo duzo. Rzadko a intensywanie raczej.

Jak bede mial zmieniac lancuch to jaki radzicie? GX? czy warto doplacac do X01?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.07.2021 o 11:43, feliz009 napisał:

Zamowilem zestaw naprawczy do X01 (mam tu NX) bo podobno jest kompatybilny

Zainstalowalem zestaw. Pasuje do NX. Jedna rzeczy tylko byla dziwna. Element na zdjeciu przyszedl w 2 czesciach: hak i ta metalowa podkladko-zebatka. Podkladka minimalnie wieksza niz gniazdo w ktorym jest na zdjeciu. Nie dalo sie tego nabic. Przy skrecaniu z hakiem ramy, podkladka osiadla ale troche nierowno. Probowalem ze 2 razy i dalaj tak samo. Spotkaliscie sie takim polaczeniem elementow?

image.png.d78ad7e0aa2f2265610b0a89d1d45113.png

Otwórz zdjęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

I ja podepnę się do tematu, założyłem nowego XX1 AXS wraz z nowym łańcuchem, kaseta GX nie jest jakoś mocno zużyta łańcuch zawsze zmieniany mniej więcej na 75% wskazań przymiaru. Niestety mam problem z podskakującym łańcuchem w połowie kasety i nie jestem w stanie tego wyregulować. Jakieś pomysły ? Dodam że czynności wykonywałem zgodnie z filmem instruktarzowym SRAM-a. Rower to Epic Expert full.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam wszystkich.  Odgrzeję temat.  Mam problem z regulacją Sram SX eagle. Od nowości jak mam rower nie chce zrzucać z największej koronki 50t na niższa.  Najczęściej potrzebuje ze dwa obroty korbą aby bieg się zmienił.  Szukając problemu myślę że łancuch jest za długi . Dodaje fotkę.

20220811_184610.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w kwestii doprecyzowania:

1. Długość łancucha eagle mierzymy w fullu bez powietrza w damperze?

2. Odległość wózka od kasety przy ustalonym sagu? Czy da się to bez przerzadu zrobić chodzi o te 3mm odległości kasety od kółka przerzutki wg instrukcji z YouTube czy musi być ten przyrząd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat wygląda następująco. Po zmianie kółek zaczęło jako tako zrzucać  ale luzy tego sx są chyba za duże.  Czekam na przyrząd i wlatuje gx.  Co do łańcucha to pytanie czy skracać?

Miara brana z upuszczonym powietrzem z dampera i dociśniętym jeszcze siodełkiem. Wg sram powinno być krócej na fullu a tak jak na zdjeciach jest oryginalnie z ghosta i w dodatku na zerowym przeglądzie było zgłaszane ze biegi kulawo chodzą.  Co robić skracać? 

20220813_133506.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra panowie. Po jakiś 2000km wreszcie doszedłem do ładu. Serwis nie był w stanie albo nawet mu się nie chciało.  Poprawna regulacja i długość łancucha zgodnie z manualem srama i jest jako tako. Dziwi mnie fakt że rower z fabryki wychodzi z za długim łańcuchem i to sprawdzane na dwóch takich samych rowerach.  Co prawda ten sram sx jako tako zaczął chodzić ale na półce czeka  już gx . Odczuje duża różnice po zmianie na sx?

Edytowane przez gomez
Edycja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużej różnicy nie odczujesz, jeździłem na NX, GX a teraz mam XX1 AXS. GX był spoko chodził płynnie. Montując XX1 robiłem to wg manualna i jest ok. Może zmieniłeś kasetę z 50 na 52 wtedy może być różnica w długości łańcucha ?

Edytowane przez marcin3miasto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...