Skocz do zawartości

[Austria] Salzburg, czyli jak Austria szeroka


Rekomendowane odpowiedzi

Salzburg 


Miasto to po zeszłorocznej rowerowej wycieczce do Wiednia
https://tiny.pl/7ljrr


jest planie na czerwiec 2021. 

fde545a041527dcb0ed3791e5300b9a9aa47bbcc

 

 

Szukam chętnych do odwiedzenia na dwóch kółkach miasta rodzinnego Mozarta , licznych atrakcji po drodze, a także wycieczki do Pałacu Herrenchiemsee po niemieckiej stronie.

Wycieczkę tą planowałem na 2020 jednak jaki wirus stanął na przeszkodzie w realizacji tego pomysłu. Tegoroczne przygotowania nie były tak do końca bezowocne. Sprawiły, że mam już pomysł trasy oraz wyszukane mam noclegi w kwaterach, akademikach itp

 Pozdrawiam ! 

 

Edytowane przez forscher
uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 7.10.2020 o 22:16, forscher napisał:

Salzburg 


Miasto to po zeszłorocznej rowerowej wycieczce do Wiednia
https://tiny.pl/7ljrr


jest planie na czerwiec 2021. 

fde545a041527dcb0ed3791e5300b9a9aa47bbcc

 

 

Szukam chętnych do odwiedzenia na dwóch kółkach miasta rodzinnego Mozarta , licznych atrakcji po drodze, a także wycieczki do Pałacu Herrenchiemsee po niemieckiej stronie.

Wycieczkę tą planowałem na 2020 jednak jaki wirus stanął na przeszkodzie w realizacji tego pomysłu. Tegoroczne przygotowania nie były tak do końca bezowocne. Sprawiły, że mam już pomysł trasy oraz wyszukane mam noclegi w kwaterach, akademikach itp

 Pozdrawiam ! 

 

 

Jestem chętny. Proszę o kontakt tel 603057688

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praca w trybie home office ma jedną sporą zaletę.. więcej czasu na przemyślenie zaplanowanych tras.

Wiec przemyślałem i stworzyłem bardziej szczegółowy plan trasy

 

Odcinek 1

Jaworzno - Zilina

przez Żywiec, Laliki, Kysucké Nové Mesto

 

Odcinek 2 

Zilina - Šaštín-Stráže

vlakiem

i dalej przez trójstyk  trzech granic, Malacky do Bratysławy 

 

Odcinek 3

Trasą Donauradweg/Eurovelo 6 wzdłuż Dunaju do Krems an der Donau

 

Odcinek 4 

Dalej drogą wzdłuż Dunjaju przez Melk, Mauthausen w okolice Linz, Ansfelden

 

Odcinek 5

Na południe (w Alpy) :) zachodnią stroną Attersee,a potem w prawo do Mondsee i drugą stroną jeziora Mondsee m.in. przez St. Gilgen w stronę kolejnego jeziora  Wolfgangsee aż po Strobl.  

 

Odcinek 6 

Teraz już tylko ciekawiej

Przez Pfarrwerfen, Zamek Hohenwerfen, Eisriesenwelt, Bischofshofen aż po Fusch an der Großglocknerstraße

 

Odcinek 7

wyjazd na Grossglogner (Franz-Josefs-Höhe)

 

Odcinek 8

przez Zell am See, Berchtesgaden (na herbatkę do Adolfa) i dalej do mojego, tak dobrze mi znanego Salzburga.   

 

Rozważam też wycieczkę do Neues Schloss Herrenchiemsee

 

 

 

Jako, że Słowacja jest – krótko mówiąc – nuda dla rowerzystów, biorę pod uwagę opcję przejechania całej Słowacji pociągiem lub innym wozidłem (np. Flixbus) z Katowic do Bratysławy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Odcinek 1

Jaworzno - Ostrava 

(pociągiem z Ostravy do Breclav)  

nocleg

 

Odcinek 2 

Breclav (CZ)  - trójstyk granic - Devin (SK) - Bratysława (zabytki Starego Miasta, bunkry) - Rajka (H) - nocleg (Čunovo)   

 

odcinek 3

Bratysława - Wiedeń - Krems an der Donau 

Trasa wzdłuż Dunaju, po drodze wizyta w Wiedniu na Wienerschnitzel i kawę w kafejce przy pałacu Schönbrunn :)

 

odcinek 4

Krems an der Doanau - okolice Ansfelden

Dalsza trasa wzdłuż Dunaju. Po drodze zwiedzanie Melk, Linz, Mauthausen...

 

odcinek 5

Ansfelden  - Strobl 

Wjazd do regionu Salzkammergut, rejonu pięknych gór i jezior. Po drodze Attersee, Mondsee i przepiękne Wolfgangsee.. 

 

 

C D N 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolej na odcinek 6 

Będąc nad Wolfgangsee w okolicy Sankt Wolfgang nie sposób wspomnieć o najciekawszej atrakcji tamtych stron czyli kolejce Schafbergbahn

https://www.youtube.com/watch?v=XGNndQYeQn4


Kto nie był? 
POLECAM. 

Trasa:  HALLSTATT - Eisriesenwelt - Zamek Hohenwerfen - Bioschofshofen - Fusch an der Grossglocknerstrasse

:)

Edytowane przez forscher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odcinek 7 

 

Kilka miesięcy temu za cel postawiłem sobie powtórkę wyczynu tego śmiałka

Kilka lat temu przejeżdżając przez Grossglockner autem z Zell am See w stronę Heiliegenblut na dole padało...  na górze pracowały pługi śnieżne.
Wówczas nawet mi się nie śniło, że kiedyś do głowy mi przyjdzie by tam się wybrać na dwóch kółkach. Teraz z kolei nie wyobrażam sobie by być w tamtych okolicach i nie zdobyć tego szczytu.

Wiec tego dnia z samego dzień planuję rozpocząć od wyjazdu na tą "niewielką górkę"  a następnie w drodze przez Zell am See zahaczając o ten widoczek
https://goo.gl/maps/TCMy2Kam6GJQXHuM7

przez Bad Reichenhall dotrzeć do mojego Salzburga 

Tam mam zarezerwowane 2 noclegi (już opłacone zaliczką z zeszłego roku, która z powodu COVID została zamrożona i w tym roku zostanie wykorzystana) :) 

Edytowane przez forscher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Ostatnie szlify trasy.... nieco wydłużony pierwszy etap. Reszta bez zmian. 

Informacje o podtopieniach e rejonie Salzburga powodują lekki stresik, ale znając Austriaków za kilka, kilkanaście dni będzie wszystko pod kontrolą. 

 

Przygotowywanie ekwipunku i...

 

odliczanie dni.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...
  • 5 tygodni później...

Hej !     Plan "z grubsza" wygląda tak 

Odcinek 1 Jaworzno - Ostrava (pociągiem z Ostravy do Breclav) nocleg

Odcinek 2 Breclav (CZ) - trójstyk granic - Devin (SK) - Bratysława (zabytki Starego Miasta, bunkry) - Rajka (H) - nocleg (Čunovo)

Odcinek 3 Bratysława - Wiedeń - Krems an der Donau Trasa wzdłuż Dunaju, po drodze wizyta w Wiedniu na Wienerschnitzel i kawę w kafejce przy pałacu Schönbrunn

Odcinek 4 Krems an der Doanau - okolice Ansfelden Dalsza trasa wzdłuż Dunaju. Po drodze zwiedzanie Melk, Linz, Mauthausen...

Odcinek 5 Na południe (w Alpy) zachodnią stroną Attersee, a potem w prawo do Mondsee i drugą stroną jeziora Mondsee m.in. przez St. Gilgen w stronę kolejnego jeziora Wolfgangsee aż po Strobl. Chciałbym także wjechać kolejką - o taką - 95c3d na szczyt tej góry 95c35 (Schafberg). Co prawda raz już na jej szczycie byłem.... wieki temu.. Beż wątpienia - WARTO!

Odcinek 6 Teraz już tylko ciekawiej Przez Pfarrwerfen, Zamek Hohenwerfen, Eisriesenwelt, Bischofshofen aż po Fusch an der Großglocknerstraße

Odcinek 7 Powtórka osiągnięcia Ralfa - https://www.youtube.com/watch?v=QYhYamc6MF4... - czyli wyjazd na Grossglockner (Franz-Josefs-Höhe)

Odcinek 8 Przez Zell am See, Berchtesgaden (na herbatkę do Adolfa) i dalej do tak dobrze mi znanego Salzburga. A tam.... atrakcji bez liku.

9, 

Dzień w Salzburgu i okolicach (może sż po Pałac Herrenchiemsee)

 

 

Powrót pociągiem z Salzburga przez Wiedeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja najlepiej czuję się sam ze sobą w górach. Im ciężej tym lepiej jak to mawiają. Życzę Ci, aby udało Ci się pokonać tą trasę. Zapowiada się bardzo ciekawie. Na moim profilu z fb są dwie relacje alpejskie z rejonów  Attersee i Mondsee , jest też droga alpejska. Jak chcesz to możesz zerknąć. polecam Ci też tą miejscówkę: https://www.tyrol.pl/atrakcje-turystyczne/sport/rowery/wszystkie-trasy-rowerowe-w-tyrolu/a-oetztaler-gletscherstrasse?fbclid=IwAR3r-LtU_r_PSt0ywVf9-p2l6VWOeQGO0aD2IS7dchzCp9n3JB7FdLGmmHE

https://www.facebook.com/Moje-wyprawy-z-sakwami-106352595289206/

Wydaje mi się, że mamy wspólnych znajomych ;) do zobaczenia na trasie :)

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...