Skocz do zawartości

[oświetlenie] Kierunkowskazy rowerowe


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem zebrać w jednym wątku istniejące w sprzedaży kierunkowskazy rowerowe. Oczywiście należy mieć na względzie, że przepisy ruchu drogowego wymagają sygnalizowania ręką.

1. Na fejsie ktoś wrzucił link do inteligentnego kasku z kierunkowskazami. Sprawdziłem - rzeczywiście jest coś takiego :002:

Inteligentny kask Lumos https://www.apple.com/pl/shop/product/HLXM2VC/B/kask-rowerowy-lumos

2. Rękawiczki z kierunkowskazem https://www.toys4boys.pl/rekawiczki-rowerowe-z-kierunkowskazem-flickerbike-item8584.html

3. Kierunkowskazy montowane w kierownicy https://jagadzet.pl/Kierunkowskazy-rowerowe-na-kierownice-lampki-boczne-p11495

4. Kierunkowskazy diodowe https://www.ministerstwogadzetow.com/kierunkowskazy-rowerowe-signal-pod.html

5. Lampka tylna z kierunkowskazem, np. Prox fenix https://swiatrowerow.com.pl/lampa-ty-prox-feniks-64led-pod-wietlenie-laserowe-adowana-usb-black.html

Znacie jeszcze jakieś?:002:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Thomlodz napisał:

Oczywiście należy mieć na względzie, że przepisy ruchu drogowego wymagają sygnalizowania ręką.

I to jedno zdanie pokazuje bezsens użytkowania tego wymysłu.

A odpowiadając na pytanie, na Ali jest tego sporo.

Edytowane przez MaxCava
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, MaxCava napisał:

I to jedno zdanie pokazuje bezsens użytkowania tego wymysłu.

A odpowiadając na pytanie, na Ali jest tego sporo.

https://www.centrumrowerowe.pl/blog/obowiazkowe-wyposazenie-roweru/

"Co jeszcze reguluje polskie prawo? Konstrukcja roweru nie może uniemożliwiać sygnalizacji zamiaru skrętu – powinniśmy móc swobodnie wskazywać ręką wybrany kierunek. Nic nie może zasłaniać naszego sygnału. Jeśli z jakiegoś powodu nie możemy spełnić tych warunków, wtedy dodatkowo musimy wyposażyć się w kierunkowskazy do roweru."

Wiem, ze na Ali jest tego sporo. Ale mógłby Kolega coś konkretnego dorzucić :)

8 godzin temu, chudzinki napisał:

To już bardzo fajne, bo strzałki są duże. Natomiast te w lampkach tylnych...kto z kierowców to zobaczy np. z odległości 100 m?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, cienkun napisał:

Wcale nie. Sygnalizujesz ręką zwykle przez chwilę, a przynajmniej ja tak robię, a kierunkowskaz miga przez cały manewr... 

Wcale tak, dodajesz sobie zajęcia bo i ręka i pstryczek.

5 godzin temu, Thomlodz napisał:

Ale mógłby Kolega coś konkretnego dorzucić :)

Tam jest "szukajka" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierunkowskazy to mi nie potrzebne, ale od dawna potrzebuje światła stopu. U mnie naprawdę potrafi być duży tłok (dużo skuterów) na drodze rowerowej. 
Chyba zakupie na próbe coś takiego:

https://pl.aliexpress.com/item/1005001425162929.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.5d687b0aQmIvwk&algo_pvid=a991adcd-9377-4770-a4c4-451f06a8a15d&algo_expid=a991adcd-9377-4770-a4c4-451f06a8a15d-0&btsid=0bb47a1a16022146845694084e437c&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

@Thomlodz dzieki za link :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, JWO napisał:

Kierunkowskazy to mi nie potrzebne, ale od dawna potrzebuje światła stopu. U mnie naprawdę potrafi być duży tłok (dużo skuterów) na drodze rowerowej. 

 

Jak to skuterów? Przecież nie mogą jeździć po ścieżkach rowerowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Thomlodz napisał:

Aha. I jak tam jest w porównaniu z Polską?:)

Temat na długi wątek. Ja bardzo lubie bywac w RP, więc nie bierz tego dosłownie co napiszę :D .

Byłeś kiedyś na słynnym peronie we Włoszczowej? Jak wysiadam na Okęciu, to pewnie mam podobne odczucia ;) 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MaxCava napisał:

Nijak. Po prostu kolega pisząc na Polskim forum opisuje to co go spotyka w chinach tak, że wszyscy myślą, że pisze o PL. Przyzwyczaj się.

Nie wiem czy to zarzut??? ;) Rower jeździ tak samo czy to w Chinach, czy w RP, No może ciężar trochę inny, bo i szerokość inna. A już mechanicznie jest taki sam, oprócz odwrotnych hamulców. 
W lokalizacji mam wpisany Szanghaj, żeby nie było wątpliwości. Przecież nie będę zaczynał zawsze, „od x lat mieszkam...”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, JWO napisał:

Przecież nie będę zaczynał zawsze, „od x lat mieszkam...”.

Przecież nikt od Ciebie tego nie wymaga, ale w wielu wypadkach piszesz tak, że można zrozumieć, że robisz zakupy w PL, używasz sprzętu kupionego w PL lub choćby w Europie, a tak naprawdę mowa o Azji i azjatyckim kraju. Jest to po prostu mylące, ja też dwa razy szukałem tego o czym pisałeś, a okazało się, że kupiłeś to na taobao, czy gdzieś poza zasięgiem europejczyka. Chyba warto to podkreślać przy takich okazjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.10.2020 o 11:55, MaxCava napisał:

Wcale tak, dodajesz sobie zajęcia bo i ręka i pstryczek.

 

Nie musisz za każdym razem włączać migacza. Ale masz taką możliwość np. przy zmianie pasa na ruchliwej kilkupasmowej drodze, przygotowując się do skrętu poza miastem po zmroku, albo stojąc na światłach... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, cienkun napisał:

Nie musisz za każdym razem włączać migacza. Ale masz taką możliwość np. przy zmianie pasa na ruchliwej kilkupasmowej drodze...

Rozumiem tok myślenia, jednak mam obawy, że da to złudne poczucie spełnienia obowiązku zasygnalizowania skrętu, bezpieczeństwa tym samym.

A zgadnij kto wg. prawa dostanie mandat, o ile przeżyje ? Nie pomogą Ci tłumaczenia, że sygnalizowałeś strzałeczką migającą, przepisy jasno mówią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.10.2020 o 04:08, cienkun napisał:

Wcale nie. Sygnalizujesz ręką zwykle przez chwilę, a przynajmniej ja tak robię, a kierunkowskaz miga przez cały manewr... 

Po co sygnalizować ręką , jak rower stoi przed sygnalizacją świetlną ? Jak stoję to trzymam w ręce przeważnie bidon, a w drugiej kierownicę.

Dojeżdżając do skrzyżowania sygnalizuje się ręką manewr zmiany kierunku jazdy lub zmiany pasa.

Edytowane przez inforobert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to, że masz mieć wyciągniętą rękę gdy stoisz. Po prostu widać dodatkowo, że będziesz skręcał, dla niekumatych kierowców. :) Już kiedyś myślałem, czy w rikszy nie założyć kierunków jak byłem rikszarzem, bo tam jest jeszcze bardziej utrudnione sygnalizowanie ręką, ale myślę, że na rowerze też spoko alternatywa i nie myślę, że to da jakieś poczucie złufdnego bezpieczeństwa, a raczej doinformowanie innych uczestników ruchu którzy np. przegapili gest ręką. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.10.2020 o 22:31, MaxCava napisał:

ale w wielu wypadkach piszesz tak, że można zrozumieć, że robisz zakupy w PL, używasz sprzętu kupionego w PL lub choćby w Europie, a tak naprawdę mowa o Azji i azjatyckim kraju. Jest to po prostu mylące, ja też dwa razy szukałem tego o czym pisałeś, a okazało się, że kupiłeś to na taobao, czy gdzieś poza zasięgiem europejczyka. Chyba warto to podkreślać przy takich okazjach.

Ja raczej pokazuje co kupić niż gdzie i za ile, ale postaram się następnym razem zaznaczyć. 
Ja korzystam z linów aliexpress, bo w 90% ten sam towar jest na taobao (troche tanszy), nawet zdjecia są te same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.10.2020 o 22:32, cienkun napisał:

Po prostu widać dodatkowo, że będziesz skręcał, dla niekumatych kierowców.

Rower jest tak wąskim pojazdem, że nie będzie to zauważalne. Niekumatemu kierowcy i tak to nie pomoże.

W połowie lat 90" sam konstruowałem kierunkowskazy.

To był pic na wodę, ręka jest lepiej widoczna, a w nocy opaska odblaskowa jest nie zawodna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...