Skocz do zawartości

[tektro zacisk] Hamulec się blokuje, nie odskakuje.


playerOnlyOne

Rekomendowane odpowiedzi

Wymieniłem ostatnio okladziny, klamke i linkę. Przy hamowaniu czuje tak jak by zacisk nie odskakiwał poniewaz ciągle rower hamuje, a klamka odskakuje. Sprawdzałem i przy zaciśnięciu klamki, okladzina się przesuwała ze swojego miejsca a tak raczej nie powinno być.  I jest jeszcze jeden problem, jak naciskam klamkę to wygina mi się tarcza hamulcowa. Niby jest zgięta ale delikatnie w jednym miejscu. Da rade to jakoś naprawić, czy trzeba wymienić zacisk i/albo tarczę? Już mi szkoda wkładać pieniądze w ten rower, wole w domu naprawić niż do serwisu znowu oddać. 

(widziałem tylko jeden temat z moim problemem, ale tam piszą żeby dokręcać śrubę mocującą klocek i zacisk a już to robiłem wiele razy i nie pomagalo.)

Edytowane przez playerOnlyOne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam nie ma co rozpychać bo to hample mechaniczne zdaje się skoro jest linka.

Trzeba wyprostować tarczę, poszperaj za filmikami jak i czym to robić.

Zacisk: chyba musisz go wykręcić i rozebrać, wyczyścić. Tam jest sprężyna, która odbija linkę, ale czasami przeskakuje jak jest niewłaściwie osadzona. Robiłem to w nowych hamulcu u kuzyna.

Potem mocujesz zacisk: masz nowe klocki to śrubę od tego wewnętrznego wykręć (ale nie do końca bo nie będziesz miał regulacji) by tak nie wystawał. Zacisk musisz ustawić tak, by tarcza była równolegle i blisko klocka stałego (wewnętrznego). Dokręcasz linkę i regulujesz resztę baryłkami. Bliskość stałego klocka do tarczy regulujesz ostatecznie tą śrubą od wewnątrz.

Tak czy siak pancerz ani linka nie powinny mieć zagięć bo będzie się haczył. Jakieś zdjęcia jak masz to poprowadzone?

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, playerOnlyOne napisał:

I jest jeszcze jeden problem, jak naciskam klamkę to wygina mi się tarcza hamulcowa.

No to jest zgięta na stałe, czy wygina się po naciśnięciu klamki? Zacisk przypadkiem nie ma tylko jednego ruchomego klocka?

Jeżeli klamka cofa się prawidłowo, to nie ma możliwości żeby zacisk pracował nieprawidłowo, bo przecież jest to połączone na stałe.

Sprężynkę pomiędzy klockami masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, skom25 napisał:

Jeżeli klamka cofa się prawidłowo, to nie ma możliwości żeby zacisk pracował nieprawidłowo, bo przecież jest to połączone na stałe.

Mylisz się. Jeżeli zacisk nie odskoczy, to klamka spokojnie wróci na swoje miejsce, po prostu linka będzie luźna, czy nawet pancerz wyskoczy z gniazda.
Linkę spokojnie ciągniesz ale już nie popchniesz z sensowną siłą.

Tut trzeba sprawdzić czy faktycznie zacisk nie cofa się, czy może problem leży w tym przesuwającym się klocku. Może nie jest właściwy do tego zacisku i najzwyczajniej nie pasuje?

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przesunąć nieruchomy klocek bliżej tarczy ( być może ustawić cały zacisk w innym położeniu , żeby zrobić miejsce dla wysuniętego bardziej klocka ) Trzeba zrobić tak, by skok tej wajchy z ruchomym klockiem od hamulca był mniejszy. ( a jednoczesnie dobrze hamowało ) Czasem zbyt mocne ( wykorzystywanie całego zakresu ) wychylenie tej wajchy z klockiem powoduje blokowanie się jej ( klocka ) i nie odskakuje z powrotem.

Edytowane przez SoloTM
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

nagrałem filmik co się dzieje z okładzina. wygląda to jakby klocek się blokował i dopiero przy kolejnym zacisnieciu zacisku klocek wracał na swoje miejsce. Ustawiłem zacisk raczej tak dobrym położeniu. klocek powinien być dobry po poprzednim razem używałem tego samego modelu 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, SoloTM napisał:

Możesz nieruchomy klocek wysunąć bardziej ? Jwst tam z tyłu na imbus regulacja? Tutaj po prostu zacisk jest uszkodzony. Możesz go rozebrać i zobaczyć co haczy.

dobra, wysunę go bardziej. rozkrece zacisk i zobacze co i jak. Czyli mam sie szykować na kupno nowego zacisku, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...