Skocz do zawartości

[tarcza] hamulcowa do wagi kolarza


poliglota

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, poliglota napisał:

Cześć. Chcę poprawić jakość hamowania bez kupowania nowych hamulców. Obecnie mam shimano 500. Chciałbym zacząć od zmiany tarczy i ewentualnie klocków. Myślałem o tarczy shimano ICE tech. Możecie pomóc w wyborze, może inny producent . Tarcza do 150 zł, na 6 śrub, 180 mm. 

1. Klocki na full-metaliczne - np EBC Gold ( ale ja zawsze polecam EBC ).
2. Tarcza na 203. Byle jaka - to nie ma żadnego znaczenia, byle rozmiar się zgadzał. Ja polecam specjały za 7$ z aliexpress.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ogarnięcia technika jazdy, u mnie było to samo - nie potrafiłem hamować bez zagotowania płynu ;)

Szedłbym w półmetaliki albo ceramiki - zobacz szjabajka, podobno są dobre i nie mają cen z kosmosu.

A tarcza, w takim razie ice-tech serii rt7x albo jak dorwiesz rt8x ( bo te ost. mają już nowe oznaczenia i są nieco inne MT8xx )

Ja sporo ważę, mam Jagwire czerwone, M7100 i MT800 i nie zdazyło mi się zmiękczyć hamulca a mam np. trasę 3km non stop z górki i co praktycznie 70-80m spore hamowanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyna osoba, która robi gownoburze jesteś Ty. Większa tarcza robi największą różnice w kwestii mocy hamulca. Jeżeli ktoś chce ją zwiększyć, bo odczuwa taką potrzebę to najtaniej wychodzi wymiana tarczy na większą. 

A czemu "nie wypada" włożyć takiej tarczy do MT500 to już chyba tylko Ty wiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
W dniu 3.10.2020 o 09:52, uzurpator napisał:

1. Klocki na full-metaliczne - np EBC Gold ( ale ja zawsze polecam EBC ).
2. Tarcza na 203. Byle jaka - to nie ma żadnego znaczenia, byle rozmiar się zgadzał. Ja polecam specjały za 7$ z aliexpress.

Możesz podesłać linka która to tarcza. Chciałbym coś niedrogiego do hamulców shimano slx7000 na 6 śrub, nie zależy mi na wadze tylko aby była sztywna, coś zamiast tarczy shimano sm rt66. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...