Skocz do zawartości

[2500-3000] Rower crossowy, dla kobiety


merc1011

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, bardzo miło jest mi Was przywitać i od razu poprosić o poradę.

A mianowicie, poszukuję dla swojej dziewczyny roweru typu cross. Rower będzie wykorzystywany na krótkie przejażdżki po  trójmiejskich trasach rowerowych, bez większych obciążeń. 

Ważnym kryterium jest waga, Zuzia waży około 55 kg i ma wzrost 169 cm, a więc zależy nam żeby rower nie przekraczał 14 kg, oraz 2 kryterium, aby rower nie wymuszał leżącej pozycji za kierownicą, ze względu na problemy z kręgosłupem.

Na dzień dzisiejszy wytypowaliśmy 3 rowery, na wszystkich były wykonane jazdy próbne:

https://katalog.bikeworld.pl/2020/web/produkt/rowery_miejskie_i_turystyczne/cross/bergamont/66538/helix_5_lady  - na tym czuła się najlepiej, dodatkowo design też jest w miarę, natomiast zastanawiamy się czy przy cenie 2813 zł, jest to dobry wybór.

https://www.scott.pl/produkt/1039/7017/Rower-SUB-Cross-30-Lady/ - wygląd, jak najbardziej na plus, natomiast pozycja nie była aż tak komfortowa, cena podobna do bergamonta, dodatkowo lekko słabszy osprzęt, ale tego raczej przy takiej jeździe nie odczujemy.

https://sklep.zuchlinski.com.pl/unibike-crossfire-disc-damski-czarno-turkusowy-2020,129,29418.html - unibike nie robi efektu wow, natomiast plusem jest cena, oraz wygodna pozycja, natomiast sama waga jest też wielką przeszkodą. 

Z góry dziękuję za wszelką pomoc, każda porada będzie wielką pomocą i mam nadzieję, że w nie długim czasie będę mógł pochwalić się Wam nowym zakupem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Been there, done that. Chyba po tych samych sklepach chodziliśmy, moja partnerka przymierzała tego Scotta. Kupiliśmy go ;) Już końcówka sezonu, więc mogę napisać że sprawdził się bardzo dobrze. Nie było niespodzianek.

W pojedynku Bergamont vs. Scott zwróć uwagę na napęd. W Scott minimalne przełożenie 26 (przód) -36 (tył), Bergamont 30-32. To duży minus Bergamonta...będzie o wiele trudniej podjechać na Jaśkową Dolinę, Matarnię i inne rekreacyjne miejscówki Trójmiasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, c1ach napisał:

Been there, done that. Chyba po tych samych sklepach chodziliśmy, moja partnerka przymierzała tego Scotta. Kupiliśmy go ;) Już końcówka sezonu, więc mogę napisać że sprawdził się bardzo dobrze. Nie było niespodzianek.

W pojedynku Bergamont vs. Scott zwróć uwagę na napęd. W Scott minimalne przełożenie 26 (przód) -36 (tył), Bergamont 30-32. To duży minus Bergamonta...będzie o wiele trudniej podjechać na Jaśkową Dolinę, Matarnię i inne rekreacyjne miejscówki Trójmiasta.

He he, no akurat wybraliśmy się do sklepu Żuchliński w Gdyni. Bardzo fajni doradcy, natomiast jeszcze się zastanawiamy, a tak z ciekawości, na scott udało się coś ugrać z ceny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...