Skocz do zawartości

[zakup elektryka] Kross Level Boost 2.0 630/ napęd Shimano Steps


foreveryoung

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

przymierzam  się do zakupu roweru elektrycznego . Przeznaczenie to ogólnie pojęta jazda po niewielkich górach i lasach . Niedaleko mam Góry Sowie i Kotlinę Kłodzką , gdzie są możliwości do takiej  jazdy . Znalazłem taki model , który ma według mnie fajną specyfikacje i zasięg.

https://kross.eu/pl/rowery/ebike/ebike-mtb/level-boost-2-0-630-niebieski-czarny-polysk

To jest model 2020 , ale może ktoś ma już doświadczenia z tym modelem albo z poprzednikiem z 2019?

Jakie są Wasze opinie o napędzie Shimano Steps ? Moźe nie o ten konkretny E8000 ale generalnie o funkcjonowaniu, niezawodności , poprzednich generacjach. 

Warto w to wchodzić ? 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie dodam - pomyśl dobrze czy na pewno chcesz HT w tej cenie... Też byłem przed podobnym dylematem ;).

 

Teraz, foreveryoung napisał:

Jakie są Wasze opinie o napędzie Shimano Steps ? Moźe nie o ten konkretny E8000 ale generalnie o funkcjonowaniu, niezawodności , poprzednich generacjach. 

Ja, po tylko 1700 km, mógłbym mieć zastrzeżenia tylko do odgłosu, ale widziały gały co brały :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, chudzinki napisał:

Ja od siebie dodam - pomyśl dobrze czy na pewno chcesz HT w tej cenie... Też byłem przed podobnym dylematem ;).

 

Ja, po tylko 1700 km, mógłbym mieć zastrzeżenia tylko do odgłosu, ale widziały gały co brały :P.

Dzięki za szybką odpowiedź.

O jaki odgłos chodzi? Ja jeździłem na rowerze z Boschem i Haibaiku  chyba z Yamahą. Bosch był zupełnie bezgłośny, a Haibaika było słychać jak się włącza, ale to może był efekt zużycia / braku serwisu (rower z wypożyczalni) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy silnik wydaje jakieś odgłosy . Na shimano nie jeździłem więc nie wiem jakie ale i boscha i yamahę słychać . Mnie to nie przeszkadza tzn nie jest to irytujące . 

Co do e krossa to całkiem sensowny rower , a system wspomagania  shimano jest ogólnie chwalony . Czy to najlepsza propozycja na rynku nie wiem bo czasem zdarzały się spore przeceny i rower tej klasy można było kupić  za ok10kzł . Ale trzeba trafić . Najczęściej widziałem obniżki cen na Haibiki ( yamaha ) , Cube i Uniwegi ( bosch ) .

Aha silnik simano serii 8000 nie jest już najmłodszym dzieckiem firmy . Nowy system nazywa się chyba P80 ?  Poszukaj w necie . To w sumie nic nie zmienia ale warto wiedzieć . Może być argumentem do negocjacji ceny .

Ten kross ma zintegrowaną baterię . Takie rowery zawsze były droższe od tych z zewnętrzną czyli moje uwagi o sporych obniżkach raczej nieaktualne .

Edytowane przez WaGiant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. 

Przed zakupem jeszcze go przetestuję w sklepie  to się przekonam jak to brzmi .

Dla mnie HT będzie w porządku. Full w tej cenie pewnie będzie w ubogiej wersji (bo na czymś trzeba oszczędzić). Potem będzie wymiana Alivio na Deore ( co jeszcze nie jest kosztowne) , amora na air i w sumie wyjdzie drożej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shimano na trybach trail i boost jest głośny. Przy Eko jest to odgłos pomijalny.

Zerknij też na Rockridera E-ST900. Nie wymaga żadnego wkładu finansowego o którym mowisz w przyszłości. Kolega kupił i byłem szczerze zdziwiony - silnik pracuje bezgłośnie i bardzo fajnie! No i nie okłamujmy się - Decathlon będzie miał najlepszą obsługę gwarancyjną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. 

Przed zakupem jeszcze go przetestuję w sklepie  to się przekonam jak to brzmi .

Dla mnie HT będzie w porządku. Full w tej cenie pewnie będzie w ubogiej wersji (bo na czymś trzeba oszczędzić). Potem będzie wymiana Alivio na Deore ( co jeszcze nie jest kosztowne) , amora na air i w sumie wyjdzie drożej. 

Dziki wszystkim za pomoc w tej sprawie. 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Moim zdaniem popełniasz błąd kupując ebika w wersji HT. Jeżeli chodzi o zwykły rower to można by się zastanawiać ale przy elektryku nie widzę - poza ceną, choć też nie do końca -  żadnych argumentów stojących za wersją HT. Sądzę ,.że w tej cenie lub niewiele większej można znaleźć fulla. Osprzęt zawsze, w miarę zużycia , można później zmienić na lepszy a ramy już raczej nie.

Przed zakupem testowalem wersję HT i Full  i zwycięzca był tylko jeden...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii hałasu: Shimano Esteps 8000 jest słyszalny ( mam go). NIe jest to może znaczący hałas ale w lesie na trasie słychać go jednak i jest to trochę denerwujące.  Testowałem napęd brosa-s 2.1  - dużo cichszy. W zasadzie hałasował podobnie do stepsa tylko przez chwilę  jak rozpędzał się po przełączeniu w najmocniejszy tryb. Później znowu się wyciszał do prawie niesłyszalnego szumu. W sumie nie sądziłem, że cichsza praca silnika będzie aż tak istotna, ale po przesiadce z powrotem na stepsa trochę mi tego brakowało. W zalinkownym przez christmela teście najnowszy Shimano jest zdecydowanie, podczas pracy, najcichszy ( choć niestety klekocze niemiłosiernie na zjazdach). Bosha nie testowalem ale w opinii wielu osób jest głośniejszy od Shimano (zarówno stara jak i nowa wersja).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...