Skocz do zawartości

[opony] 27.5 na teren w góry, ale również na asfalt


PanMarcinPL

Rekomendowane odpowiedzi

Powitać,

 

Kupiłem okazyjnie niespodziewanie z dnia na dzień rower MTB no i wracam do swoich korzeni :) dwa lata temu przerzuciłem się na terkking/gravel (Cube SL Road Pro + moje lekkie modyfikacje) po sprzedaży Rockridera 8.1, ale jak nadarzyła się okazja to wziąłem MTB, bo w góry cały czas mnie ciągło, a na Cube jedynie leśne ścieżki, mocniejsze większe kamienie już były problemem na zjazdach...

 

Do rzeczy, w nowo kupionym rowerze mam opony Kenda K1104A w rozmiarze 27.5x2.1, tył już widać zużycie i opony są lekko zmęczone na bokach, ciśnienie miały na pewno za niskie.

 

Poszukuję opon w rozmiarze 27.5 od 1.9 do 2.1 z wkładką antyprzebiciową z przeznaczeniem na asfalt i góry po 50%, chociaż może przeważać asfalt. Wiem, że nie ma złotego środka i opona musi mieć dobry bieżnik na góry, ale chciałbym także mieć stosunkowo małe opory toczenia na asfalcie. Chwilowo myślałem nad Schwalbe Hurricane 27.5x2.0 jednak mam obawy przed jej przyczepnością przy zjazdach np. z Wielkiej Sowy, do której mam niedaleko.

 

Macie coś rozsądnego do polecenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, cervandes napisał:

Skoro ma być z 'wkładką' to ja nie mam zdania. Dla mnie to bezsensowny wymysł, zwiększający masę a kapci na oponach z wkładkami łapałem tyle samo ile wcześniej. Jeśli zmienisz zdanie, odpuścisz wkładkę to propozycji kilka bym miał.

 

Wkładkę uzywam teraz na oponach szosowych, stąd może przyzwyczajenie mi sie wyrobiło :D w sumie na MTB nigdy nie mialem wkładki. Co proponujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależnie od budżetu: Race Kingi jeśli ma być bardzo tanio drutowe, jeśli patrzysz na wagę, to zwijane, jeśli mają być wzmocnione to Protection, jeśli uważasz, że Race King ma zbyt drobny bieżnik to możesz na przód dać X-King (Cross King). Continentale możesz śmiało brać 2.2, bo to dość wąskie opony.

A jak masz szmal, to za niecałe 3 stówy kupisz w e-rower dwa mezcale G+ 2.25 TNT czyli topową wersję z utraniskimi oporami toczenia, opona pancerna, trwała i bardzo szybka. Do tego z mlekiem w zestawie, więc jeśli masz sensowne koła i myślisz o bezdętce, to masz okazję wejść na wyższy poziom wtajemniczenia. Ja łapałem kilka (10?) kapci rocznie. Przesiadłem się na Mezcale G+ na początku 2018 roku i do dziś nie złapałem ani jednego kapcia. Obecnie mam ich drugi komplet, na pierwszym zrobiłem kilkanaście tysięcy kilometrów - z tego co pamietam, to 12kkm dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, no to dalej będziesz się męczył i w terenie i na asfalcie. Nie ma złotego środka, a im gumy będą bardziej na twarde i równe nawierzchnie tym więcej będą wymagać od prowadzącego rower w terenie ;) A na pewno będą wymagać, jeśli mowa o prawdziwych górach - no chyba, że to tylko z dużej chmury mały deszcz w tym wypadku. Może jakieś semislicki, ale bardziej w typie WTB Riddler niż wspomnianych wyżej Hurricane. Albo WTB Nano, które mają i jako taki bieżnik i jednocześnie jego środek jest w miarę jednolity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na początku roku założyłem Schwalbe NOBBY NIC. Miałem podobne dylematy. Szukałem czegoś uniwersalnego. Nie byłem do końca przekonany, ale zaryzykowałem. W końcu to nie jakiś majątek i w najgorszym razie można poszukać czegoś innego, 2 kompletu na asfalt czy płaskie lasy. 

Nie są to może najszybsze, najlżejsze opony na asfalt jakie można kupić, ale w moim przypadku się sprawdziły. W każdym razie drugiego zestawu na asfalt nie kupiłem. przy czym ja asfalt traktuje raczej jako dojazd do lasu. 

Opona bardzo wytrzymała. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.09.2020 o 10:02, m0d napisał:

do tego mtbka kup gumy jak należy jeśli rzeczywiście będzie używany zgodnie z przeznaczeniem

Doszedłem do wniosku, że tak trzeba zrobić, Cross King lub Schwalbe Rapid Rob wpadną i powinno być ok :thumbsup: Cube pójdzie na sezon na sprzedaż, jednak MTB i góry to jest to co zawsze mi pasowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...