Skocz do zawartości

[Piasta przednia] Kompatybilność z amortyzatorem z osią 15/100


klausPL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem nowy na forum, więc jeśli temat jest w złym dziale, to proszę o przeniesienie. Posiadam rower crossowy Giant Roam 1 Disc 2015. Niedawno zepsuł się w nim amortyzator i chcę kupić nowy. Znalazłem Sr Suntour NCX Air z osią 15/100mm. Mój rower posiada przednią piastę FORMULA DC20/22 DISC 9mm. Czy jest możliwy montaż takiego amortyzatora w moim rowerze? Jeszcze jedno pytanie, czy piasta 15/110mm pasowałaby do tego amortyzatora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, to jest rozwiązanie ale wtedy będziesz musiał zapleść na nowo koło na nowych szprychach bo zmienią się długości, chyba że uda ci cudem kupić piastę 15x100 o tych samych wymiarach kołnierzy. Ale nie wiem czy można by w takim razie użyć tych starych szprych więc to około 100 zł więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, prezi napisał:

tak, to jest rozwiązanie ale wtedy będziesz musiał zapleść na nowo koło na nowych szprychach bo zmienią się długości, chyba że uda ci cudem kupić piastę 15x100 o tych samych wymiarach kołnierzy. Ale nie wiem czy można by w takim razie użyć tych starych szprych więc to około 100 zł więcej.

Chyba nie będzie mi się finansowo opłacało, szkoda. Dzięki za pomoc pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to opis, a na zdjęciu jak to wygląda? ;)

Dobra, znalazłem: https://allegro.pl/oferta/nowy-sr-suntour-ncx-air-rslo-manetka-8920762198?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_UZSD_pla_sport_rowery-nca&ev_adgr=Rowery&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_UZSD_pla_sport_rowery-nca&ev_adgr=Rowery&gclid=EAIaIQobChMI8qyDpbWQ7AIVjN4YCh2GzQDmEAQYASABEgLxNfD_BwE

Rzeczywiście jest to sztywna oś, nie było tematu ;)

 

Tak BTW, koła rzeczywiście przeplatać się nie opłaca, ale poszukałbym całego nowego ewentualnie. 

 

PS. Ale chyba widzę inny problem - czy Roam z 2015 ma w ogóle główkę "tapered"? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...