Skocz do zawartości

[Buty] jesienno-zimowe na trekkinga


2wheels4ever

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad zakupem takich wyższych sportowych. Nie wiem jednak, czy to dobry pomysł. Mam obawy, że w takich sięgających za kostkę może być np. utrudnione pedałowanie, ale może niesłusznie. Z góry dziękuję za wszelkie porady/opinie i ewentualne ostrzeżenia. Może jednak pozostać przy standardowych butach? Rozważam też jazdę w butach robo(tni)czych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od lat jeżdżę w typowych butach trekkingowych (takich do łażenia po górach) i nie ma problemu z pedałowaniem. Mam pedały z pinami i bardzo dobrze się trzymają dzięki zelówce która jest w takich butach. Można stanąć na nich w zabłocono-uśnieżonych butach bez obaw że noga się zsunie. Używam też stuptutów na deszcz i wtedy wysokie buty są wręcz wymagane żeby stuptuty się z nich nie zsuwały podczas pedałowania. Doradzam tylko zakup butów z membraną żeby nie przemakały. Najlepszy jest oczywiście Goretex ale ja mam buty firmy "Keen" z ich własną membraną KEEN.DRY i też działa bardzo dobrze. Weź też pod uwagę że stopy bardzo marzną na rowerze więc jak myślisz o jeździe w temperaturach około zera i poniżej dobrze żeby buty były ocieplone a także ciut większe dające możliwość założenia naprawdę grubej skarpety. Jak się odpowiednio ubierzesz to fun z jazdy zimą jest nie mniejszy niż latem :)

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od cholewki. W butach trekkingowych, nie pamiętam modelu, Chiruca, w każdym razie buty za kostkę, do wycieczek górskich, skóra plus góra cholewki z materiału/gąbki miałem problem z pedałowaniem po ściśnięciu buta. 

W zeszłym roku jeździłem w takich https://www.decathlon.pl/buty-nh150-mid-wp-niebieskie-id_8554571.html - buty nie są najwyższych lotów ale są mało przewiewne więc ciepłe, a wysoka cholewka z neoprenu grzeje kostkę a nie utrudnia ruchów. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie, takie jak w linku poniżej dadzą radę?

http://www.dkpolska.pl/produkt/7184/1997-blk-m-b-denver-low/

2 godziny temu, KrisK napisał:

To nie ekstremalna temperatura.  Też kwestia jak długo chcesz jeździć czy to ma być 1-2h czy bliżej 4-5 i z jaką intensywnością.   Ale wysokie buty imo tu byłyby przesadą.  Byle były nieprzemakalne.

W lecie było bliżej 4-5, ale jesienią zapewne będzie bliżej 2-3. I tak, chyba wycofuję się z pomysłu zakupu wysokich butów; to jednak nie skuter, a jazdy o charakterze rekreacyjnym w ekstremalnych warunkach nie przewiduję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...