Skocz do zawartości

[2021] Kross Esker 7


KrissDeValnor

Rekomendowane odpowiedzi

@Zigfir a jak oceniasz 6tke? Szczególnie w zastosowaniach poza asfaltem :)

Myślałem o gravelu albo przełaju. I o ile w xc mam 1×11 i sobie chwalę o tyle drugi rower z przeznaczeniem na słaby asfalt i polne szutry chciałbym jednak mieć 2 blaty z przodu. 

Szkoda że Kross nie daje w 7 opcji wyboru konfiguracji napędu. Rama karbonowa kusi, szczególnie poza asfaltem ma swoje plusy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w XC napęd 1xx przypadł ci do gustu, to nie widzę problemu dlaczego miał by ci nie podpasować w gravelu.

1xx obrósł troszkę w legendy, praktyka ich nie potwierdza.  Nawet na blacie 42 bardzo trudno jest tak rozkręcić rower żeby czuć się jak chomik. 1xx bardzo fajnie się sprawdza właśnie na terenie mieszanym. Po jednym sezonie na grx400 stwierdzam że napęd 2x jest zbyt przeceniany, a 1xx zmitologizowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, przemeg napisał:

@Zigfir a jak oceniasz 6tke? Szczególnie w zastosowaniach poza asfaltem :)

Myślałem o gravelu albo przełaju. I o ile w xc mam 1×11 i sobie chwalę o tyle drugi rower z przeznaczeniem na słaby asfalt i polne szutry chciałbym jednak mieć 2 blaty z przodu. 

Szkoda że Kross nie daje w 7 opcji wyboru konfiguracji napędu. Rama karbonowa kusi, szczególnie poza asfaltem ma swoje plusy.

6-tka na żwirku idzie jak wściekła. Ten rower do tego został stworzony - do szybkiej jazdy po żwirze i w domyślnej konfiguracji tam się prowadzi rewelacyjnie. Sprawdza się sporo lepiej niż np XC. Sytuacja odwraca się dopiero wraz z pogorszeniem terenu.
Moja ostatnio niestety mało tereny żwirowe odwiedza, bo na żwirki latam tylko z synem i wolę wolniejsze XC zabierać, bo źrebak młody jeszcze 😉.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...