Skocz do zawartości

[napęd] 2x10 -> 1x10 - Shimano Deore RD-M6000


JozekPL

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. 

Chciałbym na następny sezon przenieść się z 2x10 na 1x10. Chciałbym niezbędny sprzęt dobrać z Aliexpress, jednak zastanawiam się, czy taka zmiana będzie miała jakikolwiek sens. Rower MTB: rama 19", opony 27,5" x 2,1.

Jeżdżę głównie po płaskim z niewielkimi wzniesieniami, przewaga ulicy nad off-road (czasami szutry, ale nic bardzo wygamającego).

Moja obecna specyfikacja:

  • Przerzutka przód: Shimano Deore FD-M618
  • Korba: Shimano FC-M627 2x10 38/24 175 mm
  • Przerzutka tył: Shimano Deore RD-M6000
  • Kaseta: 36-11

Czy pomożecie mi dobrać niezbędny sprzęt do wymiany, żeby to wszystko do siebie pasowało? Jak pisałem - celowałbym w Aliexpress.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, skom25 napisał:

Kupujesz tylko zębatkę Narrow Wide. Zamiast kupować Chińskie nie wiadomo co, kup stalową zębatkę Shimano. Wytrzyma znacznie dłużej niż aluminiowe odpowiedniki.

Co do chińskich odpowiedników to chodziło mi bardziej o zmianę kasety na Sunrace. Myślisz, że 36-11 będzie wystarczające? Jaki rozmiar takiej zębatki narrow wide?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, bogus92 napisał:

11-36 to bardzo ograniczony zakres. Musisz ocenić jakich przełożeń używasz i wtedy dobrać kasetę i blat do wymagań. Ryzyko jest takie, że zawsze gdzieś zabraknie ci przełożeń, a przerzutka nie pozwoli na zastosowanie większej kasety. 

 

Teraz, Alsew napisał:

Przerzutka m6000 ogarnia do 42t nawet jest kaseta z serii m6000 11-42, A że stopniowanie dziurawe to już inna historia

Przerzutka to dokładniej model SGS, a nie GS. Czy będzie to miało wpływ na ograniczony wybór kasety?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SGS na 99% będzie źle współpracowała z kasetą 11-42. GS obskoczy bez większego problemu nawet 11-46. Dodatkowo jeśli zamontujesz nową tarczę bezpośrednio do korby 2x to będzie kapryśna praca na większych koronkach kasety. Trzeba przesunąć nową tarczę bliżej ramy ze 2-3mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, skom25 napisał:

Kupujesz tylko zębatkę Narrow Wide. Zamiast kupować Chińskie nie wiadomo co, kup stalową zębatkę Shimano. Wytrzyma znacznie dłużej niż aluminiowe odpowiedniki.

są jakieś stalowe zębatki NW?

kup samą zebatkę NW z ali za ok 30pln i przejedź się. Jak będzie brakowało miękkich przełożeń to dokup większą kasetę i nowy łańcuch.

Od 2 lat jeżdżę na 27,5" 10s 38x11-36 i nie brakuje mi przełożeń, kwesta ukształtowania trenu w którym jeździsz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rd-m6000 SGS nie łyknie kasety większej niż masz czyli 11-36.  Jesli większa to wymiana przerzutki. Koronka z ali za 30 pln będzie ok, ale faktycznie trzeba będzie zastosować podkładki żeby przesunąć o kilka mm w lewo. ( podladki na suporcie zamienić plus dac 1-2 mm na kominach - średnio to będzie pasowało ) Więc wymiana przerzutki to koszt - lepiej wtedy wymienić na jakąś z 11 rz. ale to już koszty - manetka, kaseta, łańcuch... ja bym odpuścił. I jeździł na 2x10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Dokumosa napisał:

SGS na 99% będzie źle współpracowała z kasetą 11-42. GS obskoczy bez większego problemu nawet 11-46. Dodatkowo jeśli zamontujesz nową tarczę bezpośrednio do korby 2x to będzie kapryśna praca na większych koronkach kasety. Trzeba przesunąć nową tarczę bliżej ramy ze 2-3mm.

Potwierdzam bo sam posiadam taki uklad GS obsługuje bardzo dobrze 11-42 ale SGS tego nie uciagnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...