Skocz do zawartości

[Stery] Co warto kupić?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Szukam sterów, prawdopodobnie półzintegrowane, 44/56 (wymiar jeszcze do potwierdzenia). Rower to Trail, ale używany do spokojnej jazdy.

Polecacie szczególnie jakiś producentów? Cena powiedzmy +/- 200 zł.

Trochę poszukałem i znalazłem:

1. Cane Creek 40

2. NS Bikes 44/56

Jeżeli chodzi o Cane Creek, to brałbym w ciemno gdyby nie nabijana bieżnia. Nie lubię tego rozwiązania. Z drugiej strony zachęcają uszczelnienia i dostępność poszczególnych elementów sterów.

NS Bikes to to samo co Octane One Warp, które miałem w poprzednim rowerze i byłem z nich zadowolony. Rozcięta bieżnia, zwykłe proste stery.

Jakie są Wasze opinie? Accent, Chińczyków i no name nie chcę. Cane Creek ma już jakiś wyrobiony status, ale czytałem kilka opinii że łożyska padają dość szybko.

@Punkxtr pisałem wczoraj do Ciebie do serwisu w temacie wymiany sterów, bo ufam że Ty zrobisz to najlepiej. Nie chciałem pisać już kolejnego maila, ale mam jeszcze jedno pytanie. Chodzi o to jak głęboko wchodzi miska w ramę. Jest szansa że np stery Cane Creek będą za wysokie i miska nie wejdzie w całości w ramę? Czy jest to raczej coś czym nie powinienem się przejmować? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@skom25 rzeczywiście są takie przypadki, aczkolwiek niezbyt częste. Jeśli z zewnątrz tego nie widać (zależy od konstrukcji główki ramy), warto wyjąć widelec i zajrzeć do środka jak wykonane jest frezowanie wewnątrz i czy miejsce osadzenia misek/miski może być zbyt płytkie dla niektórych sterów. 

Ostatni taki przypadek miałem jak budowałem rower dla mojej Ani, ale tu chodziło o ramę Giant NRS Team z zamierzchłych czasów i okazało się, że główka wymaga niskiej dolnej miski. Stery Tune wystawały na ok. 3 mm, musiałem założyć inne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Znalazłem rysunek techniczny aktualnych sterów ( jakiś Chińczyk...) z wymiarami. Napisałem także do Cane Creek, z prośbą o informację ile miski wchodzi w ramę.

Tak czy inaczej, pytanie pozostaje otwarte. Coś jeszcze warto kupić oprócz Cane Creek?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie miał ktoś dłuższy kontakt z sterami Accent HSI-EXE Taper? Jak się sprawowały?

@MikeSkywalker wiem że chyba Ty miałeś styczność z Accentem. Kojarzysz czy w podanym modelu bieżnia jest nabijana na widelec czy rozcięta? Wiem że w wersji pod prostą rurę jest nabijana, nie wiem jak w wersji Taper.

Oczywiście mam na myśli wersję półzintegrowaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, skom25 napisał:

Coś jeszcze warto kupić oprócz Cane Creek?

Smialo mozesz kupic poleconego tu juz Tokena. Na plus na pewno jest to że do kazdej wersji sterów prawdopodobnie (bo nie sprawdzalem wszystkich, tylko te ktore mnie interesowaly) jest ultradokladny rysunek tech z pełnym wymiarowaniem, Ich drozsze stery są mocno solidne... Kupowalem ostatnio od nich w ciagu pol roku 2 komplety, A1 drozszy i A1M tanszy  i te drozsze sa naprawde solidne i nie odbiegaja od maszynowchy  Ritcheyow czy CaneCreekow a sa jakos z 30% tansze...

7 minut temu, skom25 napisał:

Kojarzysz czy w podanym modelu bieżnia jest nabijana na widelec czy rozcięta?

W Tokenie drozszym mam rozciecie, w tanszym nabijanie ... ale lozyska tez sa zupelnie innej klasy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, skom25 napisał:

droższymasz na myśli ten podany powyżej?

Oni w opisie te lepsze lozyska nazywaja "premium"

Tam juz nie ma sie czego czepic.

Te zwykle, nie premium to czuć ...roznice ;-)) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odebrałem stery. Wyglądają całkiem nieźle, fajne dodatkowe uszczelnienia, sprawiają wrażenie solidnych.

Jedyne co mnie nieco dziwi, to jak mało górna miska wchodzi w ramę. Razem ze ścięciem które siłą rzeczy nie opiera się o ściankę, do ramy chowa się tylko około 6mm miski.

Z ciekawostek, znalazłem w instrukcji punkt mówiący o tym, że rozcięcie na bieżni i pierścieniu kompresyjnym nie może być ustawione w osi ramy. Zawsze mnie zastanawiało czy ma to jakieś znaczenie, ale dopiero teraz znalazłem to jako oficjalne zalecenie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stery kupiłem teraz, natomiast będę je wymieniał dopiero za jakiś czas. Części kupuję nieco wcześniej, żeby potem nie latać z językiem na wierzchu.

Jeżeli chodzi o montaż, to mam zamiar zlecić go koledze powyżej. Wiem że zrobi to dobrze, a dodatkowo wykona frez główki ramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Krótki update. 

Stery zamontowane. Dzięki @Punkxtr za profesjonalny serwis! Mimo że mam do Ciebie spory kawałek, to było warto. U mnie w okolicy stery wbija się opierając główkę o parapet, waląc młotkiem przez nasadkę...

Na ten moment nie powiem nic więcej, oprócz tego że złożyłem wszystko do kupy, a widelec się kręci.

Podobają mi się uszczelnienia. Może Cane Creek to nie jest, ale dolne łożysko osłania dodatkowy plastik, górna miska z kapą tworzy "labirynt", a pierścień centrujący ma dodatkową plastikową osłonę.

To co mnie nieco dziwi, to fakt że dolne łożysko wchodzi w miskę gładko, z minimalnym luzem, natomiast górne jest "na styk", że aż ciężko je wyjąć. Trzeba je wprowadzić idealnie pionowo, a potem dopchać palcami. Mam nadzieję że nie będzie z tym problemu po sezonie.

Kolejny update jak złożę rower.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...