Skocz do zawartości

[buty] Shimano SH-MT301


tomstar

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o podpowiedzi w temacie butów. Jeżdżę od 9 lat w butach SPD na rowerze crossowym. Kupiłem najtańsze jakie były na rynku za 220zł i tak od tych 9 lat sobie w nich jeżdżę. Nie miałem nigdy żadnych dolegliwości. Dwa lata temu kupiłem szosę, przełożyłem pedały SPD do szosy, założyłem te same wysłużone buty i jeździłem kolejny rok. Wszystko było ok. Jednak buty już zaczynają się rozlatywać i czas kupić nowe. Najpierw kupiłem szosowe buty od Gianta. Bardzo drogie, niestety w nich zaczęła drętwieć mi prawa stopa. Winę zrzuciłem na za mały rozmiar, gdyż but był bardzo obcisły. Ale chyba but szosowy taki ma być. Wróciłem więc znowu do starych butów i dolegliwość ustąpiła. Jednak problem zakupu nowych butów pozostał. Kupiłem więc Bontragery Espresso. Większe, wygodniejsze i pod bloki SPD. I tutaj znowu, niestety zaczęła mi drętwieć stopa. Gdy wracałem do starych butów drętwienie ustępowało. Jestem po bikefitiingu, mam dobrze ustawiony rower i bloki, a mimo to stopa drętwieje. W starych butach nie drętwieje. Stąd moje wnioski, że niestety ale dla mnie sztywny but szosowy czy robiony na szosowy sztywny but Bontragera nie jest odpowiedni. Twarda podeszwa mi nie służy. Chyba muszę mieć buty MTB, które są bardziej miękkie. Patrzę na Shimano SH-MT301, najzwyklejsze i najtańsze buty MTB, takie jakie kupiłem kiedyś. Myślę, że to dobry wybór w tej dziwnej sytuacji? Poradzicie coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, KrisK napisał:

Niektórym pomagają  wkładki do butów.  Gdzieś na forum tu było o tym w którymś wątku.

Jestem po bikefittingu. Full pakiet razem z wkładkami. Po wkładkach było jeszcze gorzej. Od razu poleciały do kosza. Zwyczajne wkładki z buta sportowego spisują się u mnie o wiele lepiej i stopa nie drętwieje aż tak mocno. Z wkładką po 20km już nie czułem stopy. Tragedia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wiem co Ci poradzić.. Dziwne to o, tyle że mi twardsze buty pomagają i drętwienie jeśli to pojawia się koło 150km...  W rzadkich przypadkach koło 120. W miękkich koło 70 miałem mocno zdrętwiałe trzy najmniejsze palce.
Może absurdalne, ale spróbuj żelowych wkładek. Może masz jakiś ucisk na stopę i to by pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...