Skocz do zawartości
qla

[Rozmiar ramy] Klasyczna szosówka pod 200cm?

Rekomendowane odpowiedzi

qla

Panowie i Panie, zacząłem szukac klasycznej szosówki, do odrestaurowania. Jednakże do końca nie wiem, ajkiego rozmiaru ramy szukać. Bo rozumiem, że rozmiarówka 40 lat temu była zupełnie inna niż dzisiaj. Mam 2 metry wzrostu  i o ile teraz dla mnie rama optymalna to ok 62cm, to klasyczna stara szosa jaki powinna mieć rozmiar? Podczas poszukiwań jakaś pani  mi odpisała, że jej syn ma 172 cm wzrostu i jeżdził na rowerze  o rozmiarze 62cm...to jamam szukać 70cm czy jak?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Mihau_

Ludzie rozmiary rowerów, szczególnie tak starych (już nie mówiąc, że kobieta sprzedaje rower syna;P). Trzeba ogarniać niech mierzą rurę poziomą i tyle

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
clavdivs

W klasycznych rowerach trzymał bym się długości rury pod siodłowej, bo tak podawali rozmiar. 61 wydaje mi się minimum. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
SoloTM
Napisano (edytowane)

Moja retro ( wlasnie sprawdzilem ) ma 63,5 cm podsiodłówka ( środek suportu - koniec rury ) i 58 cm rura pozioma ( środek - środek ) Mam 182 cm, noga 87 cm i jest na styk jeśli chodzi o długość ( ale klamki - chwyt tak jak widać )  bo podsiodłówka mogłaby być krótsza. Choć między nogi mogę wziąć i nie wiszę na jajach. ( też na styk )

https://drive.google.com/file/d/1AyJuZPd8KCq6lmqLGl904_UNSUP4Q8rl/view?usp=sharing

Edytowane przez SoloTM

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
qla

Czyli faktycznie te 62 cm powinno styknąć. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta