Skocz do zawartości

[Przerzutka tylna] Shimano GRX RD-RX812 - długość wózka


opeciarz

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko o przerzutkę Shimano GRX RD-RX812 do napędów 1 x 11 . Czy ten model występuje w wariantach z różnymi długościami wózków? Na stronie sklepu przerzutka była opisana jako przerzutka z wózkiem długim.  Po otwarciu opakowania na wózku jest wygrawerowane GS, czyli jak rozumiem wózek średni. Na opakowaniu nie ma żadnej informacji dotyczącej długości wózka. Teraz nie wiem czy reklamować bo przysłali mi nie tą wersję co zamawiałem, czy też  wszystkie RD-RX812 są z tą samą długością wózka czyli średnią i nie mam po co reklamować bo nie będzie na co wymienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź. Przy okazji, czy ktoś sprawdzał czy ten model ogarnie większą kasetę niż zalecane 11-42? Na stronie Locabikes znalazłem informację, tu cytat: "Przerzutki 1x11 pracują, oficjalnie, z kasetami do 42t (nieoficjalnie przy 44t i 46t również dają sobie radę). Czy ktoś może to potwierdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że każda przerzutka - jej ruch - wychylenie jest przystosowana pod określoną maksymalną ( i minimalną ) wielkość kasety. Nie jest tak, że dłuższy wózek to przerzutka obsłuży większą kasetę. ( tylko wyjątki tak mają, ale nie wnikajmy w szczegóły ) Shimano mówi że dla 812 będzie 40-42 max koronka kasety. Być może obsłuży większą ( tego nie wiem ). Czasem przerzutki obsługują względnie dobrze większe niż zalecane przez Shimano kasety, a czasem obsługują, ale praca mocno kuleje, a czasem nie obsługują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Już rozumiem, chodzi ci o drogę jaką pokonuje pantograf, główna różnica jednak między modelami RX810 i RX812 to nie długość wózka a umiejscowienie górnego kółka. W tej pierwszej jest ono w osi obrotu wózka tak jak w innych przerzutkach szosowych czy starych M786. To powoduje że obsłużenie dużej kasety, mocno poza zakres wymaga silnego wkręcenia śruby B i wszystko działa źle. Jednak nowsze RD jak M8000 czy właśnie RX812 mają górne kółko poza osią obrotu wózka, im większa zębatka kasety tym "krótszy" łańcuch dzięki czemu zakres regulacji w górę jest dużo szerszy. 

Sprawdziłem, 11-46 hula jak szalone z RX812. Nie trzeba nawet zmieniać ustawienia śruby B czy długości wózka dla tych czterech zębów różnicy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Trochę odkopię temat tej przerzutki. Czy będzie ona działać w napędzie 2x11? Ostatnio rzuciło mi się w oczy że w Eskerze jest zamontowana z napędem 2x11 i kasetą 11-34. Czy to Kross coś pomieszał i zamiast RX810 dał RX812, czy to z braków w magazynach czy to po prostu działa tak jak trzeba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...