Skocz do zawartości

[Mtb] marin san quentin 2


Amarider

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zmierzam do zakupu nowego roweru i w oko wpadł mi marin san quentin 2. Chciałbym przerobić go nieco bardziej pod turystykę tzn. Cieńsze opony oraz większa przednia zębatka. Czy nie będzie to dziwnie /głupio wyglądało jak założę do niego opony 2.10? Fabrycznie ma 2.3. Czy z przodu zmieści się zębatka 38/42 t? Oraz czy kąt główki ramy nie jest zbyt płaski pod spokojniejsza jazdę np. Miasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupować rower do grubej rąbanki żeby za chwilę przerabiać go na turystyka/mieszczucha... :) Kiedy w Polsce skończy się wreszcie ta durna moda na kupowanie mtb do wszystkiego tylko nie do tego do czego z założenia powinien służyć? Jeszcze rozumiem, jak ktoś ma 13 lat i chce "hardkorowy rower" dla wyglądu, ale z tego się powinno wyrastać.

Drogi autorze tematu, rower najlepiej dobrać do danego zastosowania, nawierzchni/terenu po jakiej będziesz się poruszał, itp. A jeśli koniecznie to ma być kupno dla wyglądu to nie ma się co z tego doktoryzować i pytać na forum skoro i tak nie będzie służył zgodnie z przeznaczeniem - kupuj, zmieniaj co chcesz, nawet i szosowe opony załóż i kompakt 50-34 o ile jakimś cudem wejdzie (na szczęście nie wejdzie) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, m0d napisał:

Kupować rower do grubej rąbanki żeby za chwilę przerabiać go na turystyka/mieszczucha...

Bo HT jest rowerem uniwersalnym. :D   A jak sie go przerobi to nawet da się nim po mieście pojeździć. ;)  

 

7 minut temu, m0d napisał:

Kiedy w Polsce skończy się wreszcie ta durna moda na kupowanie mtb do wszystkiego tylko nie do tego do czego z założenia powinien służyć?

Jak wymrze pokolenie wychowane na komunijnych góralach, które w gruncie rzeczy bardziej przypominały obecne trekingi i bliżej im było do obecnie modnego gravela niż do MTB... 
Kiedyś rower był rowerem... Teraz sie wyspecjalizował, ale HT dalej jest postrzegany jako "dość dobry" do wszystkiego, bo to przecież "góral".   Tak że poczekaj jeszcze z 30 lat ;)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kąt główki może trochę przeszkadzać, ale to nie znaczy że nie da się jechać. Szerokość opony 2,1, a 2,3 to nie jest jakaś duża różnica. Równie dobrze możesz założyć 2,2 np. Race Kingi, bo mają bardziej uniwersalny bieżnik niż Flow Snap. Co do większej zębatki to nie mam pojęcia.

Inna sprawa, że tak jak koledzy powyżej sugerowałbym poszukanie roweru bardziej dostosowanego do Twoich potrzeb. Może załóż osobny wątek, opisz co potrzebujesz i zobacz co Ci forumowicze zaproponują :) Na pewno będzie w czym wybierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem san quentina ponieważ podpadł mi wyglądem i osprzętem. Najlepiej będzie chyba poczekac do 2021 aż wyjdą nowe modele. Będzie wtedy większy wybór. W tym roku miałem już kilka na oku np nail trail, cube reaction tm jednak albo nie było mojego rozmiaru albo były wyprzedane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech....
A jaką Ty chcesz turystykę uprawiać?  Wybierasz rowery do jazdy po górach. Wygoda w mieście będzie mocno wątpliwa. Turystyka? A mają mocowania pod sakwy?  
Kolejna sprawa, że jazda godzinami na taki rowerze jest mało  atrakcyjna one nie do tego są... No chyba ze jedziesz na lekko  po górach.
Tylko skoro chcesz zmieniać blat to zakładam, że chcesz szybciej wiec nie góry gdzie trzeba wyjechać jakoś.

Napisz co chcesz jeździć... Na ten moment wszystko wskazuje na to, że chcesz źle wydać pieniądze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...