Skocz do zawartości

[<13000] Miejski elektryk dla kobiety


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Rozglądam się za miejskim damskim rowerem elektrycznym. To mój pierwszy elektryk, będę bardzo wdzięczna za wszelkie rady. Poniżej założenia:

- Jazda rekreacyjna, głównie po mieście i ścieżkach rowerowych, sporadycznie po ścieżkach szutrowych;

- Montaż przyczepki rowerowej Thule Chariot;

- Możliwie najmocniejszy silnik (żeby "udźwignął" ciężar przyczepki, duże wspomaganie na podjazdach, prędkość > 25 km/h) i wysoka jakość użytych komponentów;

- Design: preferowany retro/holenderski.

Znajoma użytkuje CUBE Ella Ride Hybrid 500 (rekomendowana cena 10999 zł) i bardzo poleca. Jako alternatywę znalazłam Diamant Juna Deluxe + 500 (rekomendowana cena 12 999 zł), który bardziej mi pasuje wizualnie. Wklejam linki do specyfikacji technicznej:

https://www.cube.eu/pl/2020/e-bikes/urban/urban/ella-hybrid/cube-ella-ride-hybrid-500-greennwhite-2020-easy-entry/

https://katalog.bikeworld.pl/2020/web/produkt/rowery_miejskie_i_turystyczne/miejskie/diamant/69300/juna_deluxe_500

Jak oceniacie te modele? Czy może istnieje jeszcze jakaś alternatywa w podobnym budżecie?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Phoenix1989 napisał:

głównie po mieście i ścieżkach rowerowych

 

36 minut temu, Phoenix1989 napisał:

prędkość > 25 km/h

Te dwa założenia się wykluczają.

 

Wydaje mi się jednak, że oba te modele będą miały ograniczniki do 25 km/h.

Przy Diamant nie zgadza się zdjęcie do opisu - przerzutka tylna. 

One ważą po 25 kg! Szok! Z tych dwóch bierz tego, który Ci się bardziej podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tak do końca ,, który się bardziej podoba " - miedzy tymi rowerami są jednak różnice . Część elektryczna jest faktycznie taka sama ( chyba , bo opisy silników są nieco inne ) ale już w części ,,rowerowej " są znaczne różnice . Cube ma amor ( marny ale jest ) Diamant sztywny wideł . Cube ma 10 biegową normalna przerzutkę , Diamant wg opisu ( bo na zdjeciu widać co innego ) 8 biegową piastę . Cube ma podstawowe ale przyzwoite hamulce shimano , Diamant tektro , model raczej mało znany . Inne też są opony . Trudno powiedzieć które rozwiązanie np napędu jest lepsze . I jedno i drugie ma +++ i - - - . Podobnie z amorem . Chodzi mi o to że warto się chwilę zastanowić nad wyborem .

Aha w części elektrycznej też są różnice Diamant ma bardziej rozbudowany wyświetlacz .

A z innych ( o ile będzie dostępny ) warto popatrzeć na to https://www.unibike.pl/rapidlds.html

Silnik shimano , ma nieco wyższy moment za to nieco mniej pojemny aku . Część ,,rowerowa " jest ok , a cena i waga zachęca .

 

 

 

Edytowane przez WaGiant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

13 godzin temu, Phoenix1989 napisał:

Jako alternatywę znalazłam Diamant Juna Deluxe + 500 (rekomendowana cena 12 999 zł), który bardziej mi pasuje wizualnie.

12 godzin temu, chudzinki napisał:

Z tych dwóch bierz tego, który Ci się bardziej podoba.

10 godzin temu, WaGiant napisał:

Trudno powiedzieć które rozwiązanie np napędu jest lepsze . I jedno i drugie ma +++ i - - - . Podobnie z amorem . Chodzi mi o to że warto się chwilę zastanowić nad wyborem .

@WaGiant, masz całkowitą rację ;). 

 

9 godzin temu, Sobek82 napisał:

5k zostało na waciki

Dla Łukasza :D.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie instrukcje do rowerów elektrycznych informują, że rower nie jest przeznaczony do jazdy z przyczepką. Zwłaszcza, że piszesz o stromych podjazdach. Jest więc spore ryzyko uszkodzenia silnika i nie uznania gwarancji, co oznaczać może naprawę na koszt klienta ca. 5-8 tys. zł. Sugerowałbym więc może mniej fikuśny rower damski ale za to praktyczny i nutą dyskretnej elegancji Ecobike S-Cross L. Ewentualny koszt wymiany silnika instalowanego w tylnym kole nie przekroczy 2000 zł, nawet przy wymianie na nieco mocniejszy 350W. Zdecydowanie poszedłbym w tym kierunku, choć z tego co widzę, to obecnie ten model jest wyprzedany, mają podobno pojawić się w grudniu. Należałoby wybrać do niego najmocniejszą dostęną baterię przynajmniej 13 Ah https://nordic-sport.pl/rowery-elektryczne/rowery-elektryczne-turystyczne/

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć, 

Wielkie dzięki za sugestię dot. jazdy z przyczepką. Obawiam się, ze bez elektryka nie dam rady jeździć z maluchem. 
 

A jak oceniacie rowery Kalkhoff? https://m.bikester.pl/kalkhoff-berleen-5g-advance-trapeze-sydney-blue-matte-1062992.html

W dniu 1.10.2020 o 15:50, marek2215 napisał:

Generalnie instrukcje do rowerów elektrycznych informują, że rower nie jest przeznaczony do jazdy z przyczepką. Zwłaszcza, że piszesz o stromych podjazdach. Jest więc spore ryzyko uszkodzenia silnika i nie uznania gwarancji, co oznaczać może naprawę na koszt klienta ca. 5-8 tys. zł. Sugerowałbym więc może mniej fikuśny rower damski ale za to praktyczny i nutą dyskretnej elegancji Ecobike S-Cross L. Ewentualny koszt wymiany silnika instalowanego w tylnym kole nie przekroczy 2000 zł, nawet przy wymianie na nieco mocniejszy 350W. Zdecydowanie poszedłbym w tym kierunku, choć z tego co widzę, to obecnie ten model jest wyprzedany, mają podobno pojawić się w grudniu. Należałoby wybrać do niego najmocniejszą dostęną baterię przynajmniej 13 Ah https://nordic-sport.pl/rowery-elektryczne/rowery-elektryczne-turystyczne/

 

 

Cytat

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie oba ok . Giant ma przerzutkę w piaście . To i dobre i złe rozwiązanie . Do miasta ma więcej +++ niż - - - . Do dalszej turystyki moim zdaniem odwrotnie . Giant ma silnik Yamahy ze średnim momentem i pojemny aku . 

A propos aku - oba rowery mają je schowane w ramie . Trzeba by się dowiedzieć jak wygląda sprawa wyjęcie aku . Niektóre rozwiązania są dość przykre . No chyba że masz możliwość ładowania w ramie , wtedy problem nie istnieje .

Cube ma klasyczną zewnętrzną przerzutkę . 9 biegów ze sporym zakresem przełożeń powinno wystarczyć i do miasta o do turystyki . Łańcuch w przyszłości trzeba by zmienić na wersję e . Drogie ale wytrzymują długo . Amor jest słaby ale jeszcze użyteczny . Silnik ma taki sam moment jak Giant ( moc oczywiście też taka sama - 250W ) . To nie jest najmocniejszy silnik Boscha . Aku bardzo pojemny .

Patrząc na cenę ja brałbym cuba ale ....  ja patrzę ze swojego punktu widzenia .

Aha , pisałem o tym tańszym giancie .

 

Edytowane przez WaGiant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...