Skocz do zawartości

[tarcze] Jakie tarcze 160 mm do szosówki


Jot

Rekomendowane odpowiedzi

Zamierzam zmienić koła w szosówce na takie z piastami centerlock (obecnie mam mocowanie tarcz na 6 śrub). Rower jest na grupie Shimano 105, hamulce to Tektro (mechaniczne) z tarczami 160 mm. Chcę kupić tarcze z mocowaniem centerlock, żeby nie bawić się w żadne przejściówki. Czy do szosy będzie pasowała każda tarcza z grup MTB, czy jest jakaś różnica? Nie widziałem, żeby gdziekolwiek były dedykowane do szosy, więc pewnie na ma różnicy. Tarcza ma być do kloców żywicznych i metalicznych. Czego szukać, żeby było dobrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adaptery nie wpływają na działanie hamulców ale komplet adapter + tarcza jest droższy niż taka sama tarcza pod cl. Jeśli masz dobre tarcze pod 6 śrub to kup same adaptery.

Przyzwoite cl w dobrej cenie to shimano rt64

Różnica może być w wysokości powierzchni ciernej tarczy ale nawet pomimo niewielkich różnic tarcze są praktycznie uniwersalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka powinna być cena? Mam rabat 20% w jednym sklepie co mi porysował rower w czasie naprawy, więc zawsze coś. Pomijam, że chyba coś kiepsko z dostępnością, bo sprzedawca pokazywał mi na stronie Shimano termin dostawy dopiero na koniec października.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena jak za rt800 jest w porządku, chodziło raczej o to że to ogólnie dość droga tarcza rowerowa. Przepłacasz za specyficzny wygląd, kilka gram wagi mniej i system ice tech z radiatorem bez którego inne tarcze kilkukrotnie tańsze radzą sobie bardzo dobrze.

Nawet jak policzą ci 20proc mniej od katalogowej ceny chyba 260pln to dalej masz 200 kilka pln za sztukę

hamulce masz trp spyre? one mają okładziny b01s które są nieco wyższe od dedykowanych do tej tarczy i mogą nieco szorować o te radiatory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...