Skocz do zawartości

[suport] jaki suport?


koksu12

Rekomendowane odpowiedzi

Zarobić by się dało, ale na pewno był opatentowany, nie wiem czy wygasł ( raczej nie ). Nie chodzi o nazwę, a o budowę. Stąd nie było nigdy innych firm, które go robiły, Truvativ ( teraz Sram )i inni  miał swój ISIS i powerspline ( mini isis ) i te można kupić różnych firm ( chyba poza powerspline ) I to raczej te inne poza Shimano umarły. Dobry suport to klasy deore xt ( octalink ) bb-es70,71 ( nie pamiętam czy był też 72 ) ew. bb-es51

/edit

Nowych korb na octalink z górnej półki to już się nie kupi. Zostało tylko coś w przedziale acera-alivio ( czasem deore się trafi ale to juz rzadkość ) Natomiast z górnej półki można upolować np. fc-m751,752,571,572 ( xt - lx ) - puste ramiona, lekkie, sztywne + suport es70(71 ) i mamy korbę 3 rz z suportem o wadze poniżej 900 gr. ( jak zdejmiemy koronki - w xt wszystkie alu w lx duża i środkowa alu, a najmniejsza stal ) i założymy blacik NW to schodzimy poniżej 800 gr w okolice wagowe nowych 1 rz. deore xt. ( a nawet ciut niżej )  Były też korby poza grupowe jak np. fc-m470 ( też puste ramiona i b lekkie ) i z tych najtanszych to też ciekawa opcja ( ale to juz praktycznie używane - choć czasem się trafi nówka )

/edit 2

Niedawno upolowałem ( ale to okazja była ) taki zestaw - fc-m571 + suport bb-es70 za 130 pln ( w bdb stanie )

https://drive.google.com/file/d/1Ov8wNzu984UuXteaCpB27NdqWEbd8GMM/view?usp=sharing,

https://drive.google.com/file/d/1OxpG_YlAIT4d_R0TklDOCVpnbgjxCTF8/view?usp=sharing

Waga tego co na zdjęciu  to korba 672 gr ( z osłoną ) 44/32/22  + suport 289 gr( ze śrubami )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to już wszystko i tak prehistoria. Shimano wspiera swoje wcześniejsze rozwiązania bo wspiera więc "jakieś" suporty pod to są dostępne ... a że od laaaaaat nie nie robi korb na octalink z wyższej półki a z niższej też już dawno, to ciężko oczekiwać że dzisiaj z fabryki dalej będą schodziły bb-es7x. Koniec pieśni zostaje polowanie na przyzwoity (średniej klasy) bb-es51 (te się tam jeszcze zdarzają na portalach aukcyjnych) albo przyzwyczajenie się do myśli że aktualnie dostępne to rozwiązania bardzo budżetowe i będą różniły się wytrzymałością od topowych rozwiązań sprzed 15-stu czy 20-stu lat.

@SoloTM ale wiesz że tłumaczymy to koledze nie pierwszy raz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnego suportu Shimano .

Tylko i wyłącznie chińskie z normalnymi dużymi łożyskami  z grubymi kulkami i stalowym grubym wałkiem.

Żadnych aluminiowych zębatek one się ścierają od patrzenia na nie , a nawet te stalowe to plastelina bo pilnik wchodzi jak w masło.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakurat najtańszy suport na kwadrat NECO wytrzymuje dużo więcej niż najdroższy szajs sh*tmano nie mówiąc już zębatkach  sh*tmano tanie zębatki wytrzymują więcej niż ten aluminiowy czy tam tytanowy drogi  szajs od sh*tmano. 

Zaraz sobie wytoczę swój wałek suportu wpakuje 4 łożyska + 2 simeringi i problem się rozwiąże.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, koksu12 napisał:

NECO wytrzymuje dużo więcej niż najdroższy szajs sh*tmano

najdroższy szajs do mtb na octalink Shimano bb-m952 przejechał u mnie grubo ponad 20tys km i nie ma śladu że był używany... Ty masz najtańszy z możliwych wyprodukowany 20 lat po tym jak powstał ten standard z najniższej możliwej grupy jaka w ogóle istnieje... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jeździłeś na suchym równym asfalcie to ci ten szajs od s.himano się nie rozpadł.

Albo masz coś nie tak z licznikiem .

Po za tym nie chce tej bezsensownej konstrukcji opartej na jakiejś imitacji łożysk w dodatku beż żadnego uszczelniania.

 

A najdroższe nie jest najlepsze patrz przykłady oczyszczalni Czajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, koksu12 napisał:

Jak jeździłeś na suchym równym asfalcie to ci ten szajs od s.himano się nie rozpadł.

Albo masz coś nie tak z licznikiem .

Tak Kacper tak było :) nie mam licznika i jeździłem po bułki. a i tak mi się rower rozpadał.

Lubię młodych gniewnych ale... kończysz limit wyrozumiałości powolutku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Temat został usunięty.Prawdopodobna przyczyna usunięcia:- pkt 2b zasad pisania - brak klamrowego nazewnictwa tematu- podobny temat już istnieje- narusza inne postanowienia i zasady regulaminu forum lub/i polityki prywatności.Zasady pisania na forum: http://www.forumrowerowe.org/topic/9018-zasady-pisania/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...