Skocz do zawartości

[Allegro] Wysyła opon drutowych 2020


1938

Rekomendowane odpowiedzi

@Mihau_ swego czasu jak kupowałem druciaki w CentrumRowerowym wysyłali bez skręcania w ósemkę ( kurier DPD ).

 

27 minut temu, 1938 napisał:

Czy na poczcie przyjmą luzem w oryginalnym rozmiarze, czy jedyna opcja to zgiąć w ósemkę?

Przecież sprzedajesz jako firma, masz wgląd w cennik kurierów na pewno. U mnie paczka do 30 kg i wymiarach o jednym boku do 100 cm kosztuje normalnie tyle co mniejsza do 30kg ( czy tam 5, czy 10 ). Dokładnie 15,69 zł brutto za DPD. 

 

 Nawet przez Sendit masz PP kurier 48 z nadaniem w punkcie paczkę 10 kg o wym. 90x90x30 cm w cenie 12,29 zł brutto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A musi być to wysłane pocztą? Wysłać do paczkomatu, czy zwinięte czy nie będzie się mieścić w ich gabarytach ;)

Osobiście wysyłałem niedawno drutówkę zwinięta w ósemkę, ale będąc kupującym zdarzyło mi się dostać dwa razy drutówki tak jak są ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem na poczcie. Trzeba zapakować w karton, bo inaczej płaci się jak za przesyłkę niestandardową. Pojawia się kolejny problem, bo odbiór w punkcie jest dostępny tylko dla usługi Paczka+, gdzie wymiary nie mogą przekroczyć 70x60x60 cm. Zatem są 3 opcje: paczka zwykła do adresata, zwinąć opony w ósemkę lub wysłać kurierem, który przyjmie opony luzem. Czekam jeszcze na odpowiedź z Sendit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć zwinięcie opon w "ósemkę" im nie zaszkodzi to czasem trafi się ktoś komu to przeszkadza, zwłaszcza jak nie potrafi później ułożyć opony na obręczy

Można w całości wrzucić opony w worek foliowy albo zafoliować folią stretch.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydałoby się stworzyć jakiś poradnik, bo idzie się pogubić. Obecnie większość firm przewozowych traktuje opony rowerowe luzem czy też w folii stretch jako przesyłkę niestandardową i trzeba dodatkowo bulić. Ostatecznie zwinąłem w ósemkę i wysłałem pocztą w kartonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w większości wypadków wpływ na cenę wysyłki ma waga, czasem rozmiar ale to musi być mocno niestandardowe. Natomiast to co jest w środku jest bez większego znaczenia. Opakowanie też bez większego znaczenia. Zwłaszcza jak byś wysłał 2 cienkie, giętkie opony to żaden kurier by nie protestował.

Z tego co widzę z cennika sendit to wysyłka takich opon pocztą polską bez zwijania to 12,29pln i kryterium jest waga poniżej 20kg i rozmiar do 150cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, eloo napisał:

Z tego co widzę z cennika sendit to wysyłka takich opon pocztą polską bez zwijania to 12,29pln i kryterium jest waga poniżej 20kg i rozmiar do 150cm

Tak, ale odpada wtedy odbiór w punkcie (Paczka+). No i trzeba skombinować pudełko, bo na poczcie takiego nie da się kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...