Skocz do zawartości
rz3pamtb

[amortyzator przedni] marka manitou model machete -zmiana skoku

Rekomendowane odpowiedzi

rz3pamtb

Siema mam pytanie odnośnie amortyzatora manitou machete 140mm skoku. Czy można by zmniejszyć skok do 100mm ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
durnykot

Aftermarketowe amorki ( czyli kupione w sklepie, nie razem z rowerem ) mogą mieć zmieniany skok w zależności od górnych goleni . W teorii amorek w wersji COMP o skoku 140 mm może mieć zmniejszony skok  do 100 mm po wymianie trzpienia kompresji.

• +1 pomógł 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
rz3pamtb

Dziękuję mam jeszcze pytanie gdzie taki trzpień kompresji moge kupić?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
rz3pamtb
17 godzin temu, durnykot napisał:

Musisz zapytać dystrybutora na Polskę ( Velo ) lub napisać do Manitou

Tu masz serwisówkę do Machete ( do 2020 ) 

https://hayesbicycle.zendesk.com/hc/en-us/articles/360041840954-Machete

i wersja 2021

https://hayesbicycle.zendesk.com/hc/en-us/articles/360049474514-Machete-Comp-Service-Guide-2021-

kurcze co to jest ten trzpień kompresji?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• maciekelga
      Przez maciekelga
      Witam
      Obecnie użytkuje rower Giant Talon 1 GE 27.5" z 2018r z amortyzatorem SR SUNTOUR XCR 32 Air, RL-R 27.5", skok 100mm.
      Głównie używam do jeżdżenia po lasach (korzenie, kamienie) ale w przyszłym roku mam zamiar brać udział w pierwszych zawodach XC.
      Czy w kwocie do 1000-1200zl dostanę coś lepszego? Biorę pod uwagę także używane.
    • g75
      Przez g75
      Witam.
      Mam problem z wyjęciem koła z widelca.
      Rower syna jest starszym modelem roweru przełajowego, górskiego. Nazwy nie podam bo nie ma żadnych oznaczeń.
      Potrzeba wymienić dętkę bo jest duża dziura. 
      Moja znajomość roweru zakończyła się na Wigry 3.
      Odkręciłem prawie wszystkie śruby mocujące koło (a raczej oś) do widelca i nie wiem jak to zdemontować. Nie ma żadnego luzu aninie można przesunąć w żadną stronę.
      Przesyłam zdjęcia i proszę o instrukcję (poradę) jak należy to zdemontować.
      Proszę jeszcze o informacje co to za rodzaj mocowania.
      Przepraszam znających się na tematyce rowerowej za niefachowe słownictwo.

• MarcinBarylka
      Przez MarcinBarylka
      Witam, mam 2 pytania, czy jest to amortyzator olejowy? Jesli tak to czy da sie dolac oleju bez rozkrecania go, poniewaz nie chce nic zepsuc, z gory dziekuje za pomoc
    • mrpoldon
      Przez mrpoldon
      Miałem dziś nieprzyjemność spotkać się czołowo z innym kolarzem. Mniejsza o samo wydarzenie - martwię się samym sprzętem. Pacjent to Kross Vento 5.0, z oględzin to przekręcona kierownica, klamkomanetka wygięta (?) do środka, koła do centrowana. Oddałem rower do serwisu, czekam na informacje.
      Na jakie elementy powinien zwrócić uwagę czy nie zostały uszkodzone w mniej widoczny sposób? Wiem, że serwis niby powinien to wychwycić, jednak boję się, że coś będzie gdzieś zgięte, wygięte, naruszone i może doprowadzić do większych kosztów. 

Czy te uszkodzenia, o których napisałem na wstępnie zmniejszą w jakiś sposób integralność roweru? 

https://imgur.com/gallery/ThpFGLU
    • Szejk82
      Przez Szejk82
      witam, amortyzator 
      SR Suntour XCM-DS-RL 100 mm   
      na co wymienic budzetowo ? 

rower Romet rambler 3 27,5 2018