Skocz do zawartości

[piasta] Montaż haka przerzutki na oś piasty


bereal

Rekomendowane odpowiedzi

Witanko 

Mam starszawą stalową ramę mtb, jako że nie ma tam mocowania na śrubę, pozostaje mi chyba tylko rozwiązanie na hak, ale też dziury są chyba tylko na bagażnik chyba że się mylę Chcę więc zamontować hak w ten sposób jak na filmiku https://www.youtube.com/watch?v=p6agKH3WeX8 Pytanie tylko czy mogę to zrobić na szybkozamykacz bo obiło mi się o uszy że to niebezpieczne a pan w rowerowym mówił ze szybkozamykacz nie trzyma jak śruba, i teraz tak, mam ośkę 135mm a dokładnie to dane tylnej piasty i ta oś piasty jest na styk w widełki i miejsce na ośce konczy się aby hak mógł na m10 spocząć dlatego chce wymienić ośkę na 140mm aby 5mm przeznaczyć na hak, tylko pytanie czy nie lepiej kupić dłuższą ośkę pod śruby jesli szybkozamykacz to zle rozwiazanie do tego typu mocowania haka i jesli tak to jakiej długość ośkę na to przeznaczyć Dzieki i pozdro licze na waszą wiedze :) Miłego dnia

PIASTA TYLNA

  • producent: Joytech
  • model: JY-752DSE
  • rodzaj łożysk: łożyska kulkowe
  • gwint: 1,37'' przystosowany na 1/5/6/7-rzędowy wolnobieg
  • oś: CrMo, 10x145mm, na zacisk
  • długość mocująca (O.L.D.): 135mm
  • korpus: aluminiowy
  • kolor: czarny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerzutkę do haka montuje się standardowo dokładnie tak jak na filmie. Nie słyszałem żeby były do tego jakieś inne otwory...

Co do szybkozamykacza przy hakach skośnych to nie masz się czego bać. Mój tata tak jeździ już parę lat i zupełnie nic się nie dzieje, a koło się nie przesuwa mimo, że z lewej strony ośka jest rzeczywiście gdzieś w połowie haka.

Wymieniać osi też nie masz co, bo po te 5 mm z obu stron zupełnie wystarczy, a po zmianie może się okazać, że jest za długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odp, teraz jest na styk, widełki opieraja sie na koncach osi piasty i hak nie ma sie na czym oprzeć, chyba ze na cienkich drutach osi od zacisków co przelatuja przez oś piasty, ale wtedy coś mi blokuje koło po zaciśnięciu, teraz 135mm jest na styk i zamowiłem 140mm i te 5mm z jednej strony pójdzie na oparcie się haka i też koło może nie bedzie sie blokować po dociśnieciu zacisków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...