Skocz do zawartości

[suport i korba] corratec x vert expert - wymiana


elbrujo

Rekomendowane odpowiedzi

dzien dobry    potrzebuje  wymienić   zepsuty  suport w    coratec x vert expert  stary model ( niestety  kupiłem z  nieoryginalnym suportem na  kwadrat)

 według danych producenta   oryginalny   suport to    FSA BSA Mega Exo BB1000  szer. mufy  68  napęd    3/9   -

moje pytanie  jaki  inny  suport  mogę  wstawić  i jaką  korbą

   dziękuje Mir

aHR0cHM6Ly9mb3Rvcy5yZW5ucmFkLW5ld3MuZGUvaW1nL3Bob3Rvcy8xLzIvOC8wLzYvXy9sYXJnZS9EU0MwNTMxOC5KUEc_MA.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 serdeczne dzięki za  zainteresowanie  :)  Przód   shimano tourney,  tył  deore   kasta  9 

jak by  to nie było problemem,   poprosiłbym  propozycje w  segmencie tanim i  średnim i  drogim  choć  generalnie nie zależy mi na  jakiś  rozwiązaniach wyczynowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerzutka  przednia też do wymiany.

https://allegro.pl/oferta/shimano-fc-t4060-korba-9s-alivio-44x32x22-175-cz-8533903698

+ suport ok. 60 pln

sm-bb52

lub

https://allegro.pl/oferta/shimano-fc-t4010-korba-9s-alivio-44x32x22-175-8403042297

+ suport 68/121 mm octalink ( ok 60 pln )

+ przerzutka przednia ( trzeba wybrać pomiędzy top swing i down swing, a następnie średnica ramy w miejscu mocowania + ciąg linki ustalić ) - ok 50-100 pln.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też ok, wizualnie gorzej ( otarcia na ramionach ) i ciut gorzej koronki ( ale przyjmą nowy łańcuch ) Problem taki, że to jest 44/32/22 i konieczna będzie od razu wymiana przedniej przerzutki. Jeszcze mały błąd - to owszem korba poza grupowa, ale nie poziom deore lx tylko deore.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wykręcić śrubę L na przedniej przerzutce. Czyli ogranicznik. Zwykła regulacja. 

https://www.sbike.pl/czesci-mtb-trekkingowe-przerzutki-tylne-koleczka-przerzutek-o_c_192_1.html

Poczytaj o regulacji

Sprawdź jeszcze raz DOKŁADNY model przedniej przerzutki. Jest gdzieś na niej.napisane lub wygrawerowane na wewnętrznej części wózka.

Tzn. Od strony ramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi być model napisany. Między korbą a przerzutką ( na przerzutce ) na jej wózku. Trzeba ustalić jaka to jest. Jak założyli od korby 48/38/28 to nie będzie działac ok.

Przerzutka opiera się o ramę ? ( gdy próbujesz zrzucić na najmniejsza 24 koronkę )

s-l1600.jpg

tu np,. jest od dołu widoczny numer ( na srebrnym )

s-l1600.jpg

a tu na wózku ( łyżce )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak juz pisałem zdjąłem przerzutkę i nie ma tam żadnych oznaczeń modelu, napis tyurney mam  na górze  przerzutki  nie na   wózku łańcucha jak u ciebie  , przerzutka  z żuca na namiesza  koronkę  jest  ok  5 mm  od  ramy 

 

 

przezutak oczywiscie jest ustawiona  równolegle  do koronek korby

to jest korba  42-32-24T  Shimano Deore FC M-552

przerzutka  działała  bez problemów na  korba  alivio   na kwadrat o tym samy uzębieniu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...