Skocz do zawartości

[R10-Niemcy] z drugiej strony


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie 

wiele osób myśląc o trasie R10 bierze pod uwagę tylko jej polską część...  Jak do tej pory nie widziałem by ktoś była pod uwagę ten niemiecki odcinek... 

A tymczasem obejrzałem ostatnio tą relację 

 

 

i spodobało mi się na tyle, że opracowałem już wstępnie połączenia z Polski do Flensburga, a także cała trasę wzdłuż Bałtyku od Flenburga aż po Świnoujście...

 

Tylko czy znajdę tu kogoś kto chciałby próbować przejechać tą piękniejszą częścią wybrzeża Bałtyku? 

Czas pokaże.. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć,

przejechaliśmy niemiecki Bałtyk raz z Lubeki do Stralsundu, później z Rostocku przez Stralsund do Świnoujścia. Moim zdaniem to bardziej atrakcyjna trasa niż polskie wybrzeże, bardziej urozmaicona, z ciekawszymi miejscowościami po drodze. Niemcy też od dawna prowadzą szlak po lepszych nawierzchniach od polskich, rzadko po mało uczęszczanych drogach publicznych, zwykle po drogach rowerowych czy pieszo-rowerowych.

To nasze wrażenia z pierwszego wyjazdu z Lubeki do Stralsundu, na forum:

 

I na blogu:

Morze Bałtyckie, Niemcy

https://www.znajkraj.pl/szlak-wybrzeza-morza-baltyckiego-rowerem-po-niemczech

 

Bardzo polecam zaplanowanie czasu na zwiedzanie właśnie Lubeki, Wismaru i Stralsundu. Wszystkie trzy to piękne, hanzeatyckie miasta, które przypominają, jaki nastrój kiedyś panował nad Bałtykiem. 

Warto też pamiętać o pociągu ze Szczecina do Lubeki - bezpośredni, regionalny, w dodatku z tanim biletem grupowym. Oczywiście z miejscami na rowery.

Szy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Przejechałem trasę z Flensburga do Świnoujścia (w zasadzie do Kołobrzegu). Miło wspominam i z czystym sumieniem mogę polecić. Jechaliśmy od Flensburga m.in przez Kilonię, Wismar, Stralsund, Greifswald i Uznam, możliwie blisko morza, nie pilnowaliśmy by było to zawsze R10, choć zapewne w większości było bo staraliśmy się jechać trasą rowerową. Nie byliśmy w Lubece ani Rostocku, Lubeka była w planach, ale jakoś nie chciało nam się wjeżdżać do miasta, (przeprawiliśmy się w Travemunde). W Rostocku już wcześniej byłem. Wjechaliśmy za to na wyspę Fehrman oraz "na chwilę" na Rugię. Jeśli wystarczy czasu to proponuję włączyć w to całą Rugię,  z półwyspem Arkona, Parkiem narodowym Jasmund oraz miejscowościami Binz i Sellin. Na Rugię można wijechać w Stralsund, pojechać na północ na półwysep Arkona, potem Jasmund, Binz, Sellin i zjechać (a w zasadzie spłynąć) w Glewitz do Stahlbrode, przy okazji jest tu bardzo fajny, mały kemping https://www.naturcamping-stahlbrode.de/

P.S.
Potwierdzam Wismar i Stralsund to bardzo urocze miejscowości, ale spoko była też Kilonia i Burg na Fehmarn. Fajnie jedzie się też przez Uznam (warto zajechać do Peenemunde).

 

Edytowane przez diesel16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...