Skocz do zawartości

[Lampa przód-tył] Prawidłowe podłączenie lamp.


artek04

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zacne grono :-)

Mam do Was może nietypowe pytanie, niby proste jak podłączyć prawidłowo lampę widoczną na fotce?

W czerwonym kółeczku zaznaczyłem piny gdzie jest błyskawica, więc chyba to plus, na zielono zaznaczyłem piny z oznaczeniem masy, więc to zapewne minus.

Zastanawia mnie dlaczego są dwa minusy i dwa plusy, może np. druga para jest do podłączenia np. ładowarki telefonu czy coś podobnego?

Ten kabelek wiadomo "idzie" do dynama w piaście przedniej, ale jak podłączyć prawidłowo dwa przewody, które "idą" do lampy tylnej?

Nie chcę uszkodzić diod w lampie jakbym podłączył źle dlatego tutaj pytam Was.

Jest to lampa która ma tez opcję do jazdy dziennej, jest taka jak ta:

https://www.bikester.pl/busch-mueller-lumotec-iq-fly-premium-t-senso-plus-dynamo-rowerowe-czarny-przezroczysty-364782.html

Te oznaczenia pod załacznikiem to co dokładnie znaczą?

O to wiadomo, wyłączone oświetlenie, a co znaczą te dwie pozostałe litery T,S ?

shopping.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Jeszcze mam pytanie odnośnie lampy tylnej, otóż mam w rowerze z tyłu lampę Busch&Müller Toplight 321 Plus , świeci fajnie tylko nie ma podtrzymania na postoju, wewnątrz luźno "lata" jakś część zapewne jest to kondensator, może podczas jazdy-wstrząsów coś puściło, nie wiem lut czy coś podobnego, chciałbym ją rozebrać, tylko obawiam się że plastyk mi popęka, bo na pewno jest sklejona, rozbierał już ktoś z Was taką lub podobną lampę?

Zastanawiam się czy gra jest warta świeczki, bo jak mam ją połamać czy coś uszkodzić z obudowy to chyba lepiej jak zostanie tak jak jest obecnie, ale kusi mnie aby ją rozebrać :-)

 

IMG_20200921_143018.jpg

IMG_20200921_143033.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...