Skocz do zawartości
ToTamir

[Trenażer] do roweru szosowego

Rekomendowane odpowiedzi

ToTamir

Witam,

Jakie trenażery będą pasowały do mojego roweru? Podobno jest spory problem z wpasowaniem i przejściówkami, a zdania "ekspertów" w okolicy są podzielone... A ja mam zamiar kupić, złożyć i używać, a nie bawić się przez 3 miesiące w wymiany i oczekiwania na części. 

Od siebie dodam (bo na ramie jest tylko 12x142), że według producenta THRU-AXLE jest x1.5. Napęd shimano ultegra. 

Jeżeli będą potrzebne jakieś inne zdjęcia, czy parametry to oczywiście podam.

119651836_927749557635431_7739933433588487212_n.jpg

119529886_337128510969493_6191884220292268140_n.jpg

119621988_335545737681405_1137765906645520802_n.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Mihau_

Trenażery nie są w standardzie dostosowane do sztywnych osi, po prostu będziesz potrzebował adaptera (czyli w większości przypadków dodatkowej osi) dedykowanej do konkretnego modelu trenażera i 12x142

2 minuty temu, ToTamir napisał:

jest x1.5

to jest skok gwintu osi

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
safian
14 minut temu, ToTamir napisał:

Podobno jest spory problem z wpasowaniem i przejściówkami

A jest? Praktycznie każdy współczesny trenażer współpracuje ze sztywnymi osiami. Niektóre zawierają adaptery w zestawie (np Elite Direto X), do niektórych trzeba dokupić, ale nie jest to jakiś duży koszt. Tak czy inaczej lepiej wybrać trenażer wedle preferencji a potem martwić się przejściówkami.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Dumlik
      Przez Dumlik
      Cześć, posiadam rower Romet Aspre 2 (2020) i planuję zakup trenażera interaktywnego DD, jednakże mam pewne wątpliwości co do kompatybilności roweru z dostępnymi na rynku trenażerami. Generalnie chodzi o to, że w przypadku danych na temat trenażerów podawane są pasujące rozstawy osi, np.
      - Wahoo Kickr Core: kompatybilny z osiami 12x142, 12x148 oraz 130/135 mm QR (poprzez adaptery) + dystans do kaset 10 rzędowych
      - Elite Direto: kompatybilne piasty QR 130-135x5 mm i osie 142x12 mm
      - Tacx Flux 2 S: Szerokość tylnych widełek: 130 mm dla roweru szosowego; 135 mm, 142 mm i 148 mm dla MTB. Dostępny jest adapter do 135 x 10 mm.

Natomiast na stronie producenta roweru nie ma mowy o rozstawie osi, jedynie opisany jest samozamykacz QR-RW oraz model tylnej piasty, Shimano FH-TX505. Z kolei na stronie producenta piasty jedyną daną, która pasuje do wyżej wymienionych właściwości trenażerów jest: O.L.D. (mm) = 135. W specyfikacji na innej stronie udało mi się znaleźć, że piasta ta pasuje do osi 9x135mm (nie udało mi się znaleźć trenażera, który miałby taką oś w swojej specyfikacji). I tutaj pojawiają się moje pytania

1. Czy mój rower będzie pasował do wszystkich trenażerów, których opis mówi, że są kompatybilne z osiami 130/135mm QR?
      2. Jeżeli żaden z powyższych trenażerów nie pasowałby do mojego roweru, to czego w takim razie powinienem szukać? Takiego, który byłby kompatybilny z osią 9x135mm? Czy może wymienić jakąś część? 
      3. Czy możliwe jest zamontowanie do trenażera kasety 11 rzędowej pomimo tego, że rower fabrycznie posiada kasetę 10 rzędową? Chodzi o to, że przykładowo trenażer ELITE Suito posiada kasetę 11tkę w zestawie więc czy mógłbym spokojnie jej używać bez obaw o zniszczenie reszty napędu? O ile w ogóle by to działało?  
      4. Jeżeli kupowałbym dodatkową kasetę 10 rzędową do trenażera to lepiej kupić identyczną (Shimano CS-HG500 11-34T 10 speed) czy spokojnie mogę poszukać czegoś tańszego?

W temacie sprzętu rowerowego jestem początkujący i chciałbym uniknąć niepotrzebnych stresów związanych z próbą podpinania niepasującego trenażera i jego odsyłaniem
    • Figura
      Przez Figura
      Mam 182 cm wzrostu waze 67 kg. nie moge zdecydowac  sie odnosnie tych 2 rowerów
      rower kola 27,5 rama 19
      rower koła 29 rama 16
      potrzebuje roweru na studia do poruszania sie po warszawie ale tez pewnie na jakieś male wypady poza.
      wszelka pomoc mile widziana , na rowerach nie znam sie praktycznie wcale.
    • jaculson01
      Przez jaculson01
      Witam, chciałbym prosić Was o pomoc. Jestem totalnym laikiem jeśli chodzi o rowery. Potrzebuję roweru do poruszania się po mieście, do pracy, do szkoły itd. czasami wybiorę się w jakąś wycieczkę (max 50km) nie mam zamiaru jeździć nim po górach ani lasach. Czy do 1000zł znajdę w miarę dobry rower do takich celów?
    • KrissDeValnor
      Przez KrissDeValnor
      Podobno planują zmiany w przepisach dotyczących poruszania się rowerem po chodniku ( hulajnogi też są uwzględnione ) :
      https://bezprawnik.pl/ograniczenie-predkosci-dla-rowerow/
      Niby można się po tym uśmiechnąć z politowaniem, ale czy na pewno jest do tego powód ?
      PS
      Ciekawe, że mając dziecko w foteliku, lub w przyczepce, trzeba jechać jezdnią
    • Prezes14
      Przez Prezes14
      Dzień dobry, 
      Witam na forum. Chciałbym spytać o radę dotyczącą kupna roweru - kompletnie się na tym nie znam. 
      Cena myślę, że do 2300 jeśli chodzi o rower zwykły, lub 4500-5000 jeśli chodzi o elektryka. 
      Byłem w sklepie rowerowym u znajomego. Polecił mi rower merida big nine 300 za 3800, lub ewentualnie kellys spider 30 za 2300. Nie bez znaczenia jest moja waga ok. 130 kg, stąd rower powinien mieć wzmocnione koła.
      Czy mogę prosić o jakąś radę dotyczącą kupna jakiegoś modelu, zasugerowanie czegoś, czy jest możliwe kupno elektryka do 5 tys zł z którego będę w miarę zadowolony? Do tej pory sugerowałem się głównie rozmiarem kół tj. 29 cali i właśnie wzmocnionymi kołami. Ponoć nie bez znaczenia są też pneumatyczne amortyzatory - niestety niedostępne w tej cenie. 
      Jeśli chodzi o ilość jazdy zwykle są to jednorazowe wypady, myślę, że nie zrobię rowerem więcej niż 500 km na sezon. Chyba, że mi się bardzo spodoba. Jeśli chodzi o specyfikę tras - głównie jeżdżę po drogach, ewentualnie jakieś trasy w lesie czy po polach. Wzrost 188cm.