Skocz do zawartości

[szybki użyteczny rower do miasta i na wycieczki] dla kilkunastoletniej dziewczyny


kecim

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

szukam roweru dla mojej córki (kilkanaście lat). Gotowi jesteśmy przeznaczyć 3500-4000 PLN.

Naszym punktem wyjścia są rowery CUBE Touring EXC. Nie przeszkadza nam męska rama (choć tu jest trochę obniżona i to dobrze). Rower powinien dobrze wyglądać i nadawać się do jazdy po mieście oraz małe wycieczki poza miasto (80% asfalt; 20% żwir czy ścieżki po lesie).

https://www.cube.eu/en/2021/bikes/city-tour/on-road/touring/

Nie orientuję się w różnicach pomiędzy modelami Cube Touring. Czy jest sens kupować ten najwyższy model? Za co tam płacimy więcej?

Dziewczynie podobają się również rowery Creme Cycles ale wyczuwam (i trochę czytałem, że one tylko wyglądają).

Czy są inne rowery w tym segmencie na które warto zwrócić uwagę?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, kecim napisał:

,Dziewczynie podobają się również rowery Creme Cycles ale wyczuwam (i trochę czytałem, że one tylko wyglądają).

To typowe rowery miejskie. Do miasta wygodna stalowa rama plus nexus, błotniki, bagażnik i specjalnie nic więcej nie potrzeba. Jak dziewczynce rower ma służyć na dojazd do szkoły, koleżanek, na  zajęcia to czemu nie? Tym bardziej  że jej się podoba, pamiętam jak byłem dzieckiem jak ważne było dla mnie że coś mi się podoba, nawet jeśli z dorosłego punktu widzenia było nie praktyczne:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.09.2020 o 13:38, kecim napisał:

Nie orientuję się w różnicach pomiędzy modelami Cube Touring. Czy jest sens kupować ten najwyższy model? Za co tam płacimy więcej?

Główna różnica jest taka, że w modelu EXC dostajesz napęd 3x9 z wyższej grupy Alivio z korbą, która jest lżejsza, sztywniejsza (zintegrowana oś ) i ma demontowalne tarcze. W PRO napęd jest 3x8 z niższej grupy, a sama korba to w ogóle najniższa półka Shimano. Nie wiem jednak czy lekka 12 latka odczuje te różnice w praktyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...