Skocz do zawartości

[Wymiana korby] FC131


Jendrych3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mój pierwszy temat na forum więc wiadomo jak z "L"  cierpliwość i wyrozumiałość.

Mam zamiar zmienić korbę i suport na coś lepszego bo już trochę hałasuje i denerwuje mnie system na kwadrat (zniszczyłem dwa ściągacze a korba wciąż siedzi na miejscu) 

przejechałem 13 tys kaseta wymieniona łańcuch też przyszedł czas na korbę i suport .

Rower trekingowy osprzęt to :

Przerzutka przód shimano FD-T4000-TS

Korba shimano FC-M131

Przerzutka tył RD-T4000

Kaseta 8s hg51

Łańcuch hg 71

Waga jeźdźca to ok 100kg

Śmigam głównie po mieście do pracy , rekreacyjnie też miasto fajne równe ścieżki.  Myślałem przynajmniej o octalinku ewentualnie korba zintegrowana co polecicie do tego sprzętu który wymieniłem ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

image.png.d7168920139803eeed6b20297614c356.png

+ suport 121x68 lub 73 ( zalezy jaka mufa ) - ok 50 pln

lub

https://allegro.pl/oferta/shimano-fc-t4060-korba-9s-alivio-44x32x22-175-cz-8533903698

+ suport ok. 60 pln

( w tej samej cenie  48/36/26  - zalezy co potrzebujesz )

Jeśli 48/36/26 to możesz rozważyć to :

https://allegro.pl/oferta/korba-suport-shimano-alivio-fc-m4060-170mm-9s-9487181226

jest węższa ( rozstaw ramion o 5 mm )

 

niestety taniej nie bedzie, shimano z ost kilku miesiecy poszło ostro w górę. A te 2 korby to i tak stare ceny jeszcze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Mihau_ napisał:

Pytanie tylko czy potrzebujesz aż tak dużego blatu jak 48t, który teraz masz

Myśle że nie potrzebuje, wolałby 44x32x22 FC-T4060 tylko ta ma o 5 mm dłuższe ramię czy to ma jakieś znaczenie ? rozumiem że te korby bez problemu będą działać z całą resztą?

Dzięki za zainteresowanie

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Jendrych3 napisał:

 tylko ta ma o 5 mm dłuższe ramię czy to ma jakieś znaczenie ? rozumiem że te korby bez problemu będą działać z całą resztą?

1. Generalnie ma znaczenie, z grubsza wyższy człowiek = dłuższa korba. BTW jeśli jeździsz trekkingiem (czyli zapewne "mało sportowo") to różnicy nie odczujesz

2. Będzie działać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...