Skocz do zawartości

[Rama] Zmiana ramy w szosie, czy kupno nowej?


MateosRoweros

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem!

Na co dzień śmigam na szosie 

GHOST Race 5500.

http://www.bikekatalog.pl/2008/?ppg=show&baza=rowery&pid=1393

Szosa przyznam, służy już drugi sezon i sprawuje się na miarę aktualnych potrzeb. 

Jednak (zawsze jest to jednak:) ), korci mnie na wymianę ramy. Coś lżejszego. 

Napęd Shimano 105, przerzutka ultegra tył zostaje. Reszta do zmiany. 

Po głowie chodzi mi kilka pytań:

1) Jaka nowa rama? 

- chiński karbon,

- Accent Draft (1400 zł set 2kg waga)

- https://www.centrumrowerowe.pl/rama-szosowa-carbon-pd21484/?v_Id=136962&gclid=EAIaIQobChMI5ZuLwtby6wIVmNwYCh2Z-wbAEAQYBCABEgJzPPD_BwE

- coś innego?

2) Przejeździć do końca aktualny sezon na obecnej ramie, naszykować fundusze na coś nowego? (Salva?) 

_____________

Jeżdżę do 100km max weekendami, na co dzień ~ 30km. Wymagania amatorskie :)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również zdarza mi się wskoczyć na MTB, ale nie w tym rzecz. 

Szosa = inny styl jazdy, pozycja. O różnicach względem MTB to już pewnie powieści powstały.

Pisząc "Wymagania amatorskie" miałem na myśli czasy średnie rzędu 32-3km/h. Na spokojnie.

Budżet jest, poszaleć z nową ramą można ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On chyba myśli, że rama drafta będzie lżejsza od tego co ma. Otóż nie będzie, a jeśli nawet to jakieś marginalne wartości, do tego ma lakier, który rysuje się od patrzenia.

Rower masz kilkunastoletni i jakiekolwiek inwestycje w niego czy też branie osprzętu do nowej ramy to głupota.

BTW ta rama z centrum rowerowego to zwykły chińczyk, którego na ali kupisz za połowę tej ceny. Nooo ale to też większego sensu nie ma bo prawie nic z obecnego roweru nie będzie do niej pasować;P

Kup sobie inny rower. Za ~4k znajdziesz już jakiś fajny karbon na 11s grupie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...