Skocz do zawartości

[ Do 1000€ ] Gravel lub Cross


Mosi.23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciałbym w niedalekiej przyszłości ( max. po Nowym Roku) zakupić rower. Głównie zastanawiam się nad typami Gravel i Cross. Rower ma mi służyć w dojazdach do szkoły, pracy a w wolnym czasie do jakichś wycieczek. Mieszkam w dużym mieście więc dojazdy do szkoły czy pracy będą po asfalcie a na wycieczki chciałbym raczej wybierać jakieś trasy gdzie nie ma zbytnio ruchu, chętnie przez jakieś parki czy lasy. Który model sprawdzi się lepiej? Jakieś 8 lat temu ostatni raz jeździłem na rowerze i były to rowery typu mtb/bmx. Mam 186cm wzrostu i 120kg wagi. Cena jak w temacie wspomniana mniej więcej 1000€ ( mieszkam w Niemczech) i ewentualnie jakby było coś za 1200/1300 wyraźnie lepszego to byłbym w stanie dołożyć.

Liczę na wasze propozycje, wskazówki i porady!

Z góry dziękuje za waszą pomoc. 
 

Pozdrawiam

Maciej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego czy pasowałaby Tobie kierownica typu baranek oraz czy potrzebujesz amortyzatora z przodu. 1000€ to jest kwota, gdzie rower crossowy będzie miał zauważalnie lepszy osprzęt niż gravel. Wiele zależy od dystansu jaki pokonujesz, jakie trasy są w lesie (np. czy to są drogi pożarowe czy ścieżki z korzeniami.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi raczej takie z którymi cross/Gravel powinien sobie w zupełności poradzić, dystanse różne, zacznę od krótszych i z czasem będę chciał zwiększać. Patrzyłem wstępnie na aplikacji komoot to jest parę tras od 10km do 100km. Więc z progresem kondycji będę też jeździł coraz dłuższe trasy. 

Co myślicie o 

https://www.canyon.com/de-de/hybrid-city/touring-bikes/pathlite/pathlite-al-6.0/2333.html?dwvar_2333_pv_rahmenfarbe=GY%2FOG

https://www.merida-bikes.com/de-de/bike/2064/crossway-xt-edition

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...