Skocz do zawartości

[Romet lakier] Wytarty lakier ramy przez linkę


Hellker

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

W maju tego roku zakupiłem rower Romet Boreas 1. Byłem zadowolony z zakupu i z jazdy dopóki nie zauważyłem wytarcia lakieru ramy, pod mostkiem, przez pancerz linki hamulcowej. Zadzwoniłem do sprzedawcy, który stwierdził że to normalne. Napisałem do Romet na FB. Otrzymałem kontakt do serwisu. Napisałem maila z zdjęciami. Dzwoniłem. Nikt nie odbiera, nie odpisuje. Kolejne próby kontaktu przez FB skończyły się tym, że podałem swój nr telefonu z zapewnieniem że kierownik serwisu Romet się ze mną skontaktuje. Minął prawie tydzień roboczy i cisza. Jestem zażenowany cała sytuacja i ostrzegam innych przed marka Romet, a raczej ich podejściem po zakupie sprzętu. Co można teraz dalej zrobić? Zabezpieczyć to miejsce folia? A może ciągnąć temat dalej do innych instytucji? Proszę o Wasze spostrzeżenia/ sugestie.

Pozdrawiam.

[Edit]

Na stronie FB Rometa spotkałem 2 inne osoby z podobnym problemem. Zarówno z rowerem, jak i obsługa klienta...

IMG_20200825_183308_Easy-Resize.com.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romet składa swoje rowery "jak dla obcego". Często spotykam się, że linka puszczona po tej stronie główki co manetka i zwykle pancerz zbyt długi o jakieś nawet 20-30cm. Znam przypadki gdy po sezonie pancerz wyciął w koronie amortyzatora rów na kilka mm głębokości. Na pocieszenie dodam, że tzw. rozpoznawalne, wielkie marki również działają podobnie (szczególnie w rowerach do 2 średnich krajowych).

Teraz, SoloTM napisał:

Niewielu producentów daje osłonki na ramę czy pancerz. Właściwie to prawie nikt. Otarcia zupełnie normalne.

Racja. Z drugiej strony czasami można spotkać rower zaprojektowany z głową, gdzie ten problem nie występuje (linki przecięgnięte w ramie albo ich prowadzenie po ramie minimalizuje możliwość przecierania (brak przypadkowego kontaktu z ramą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie takich zgłoszeń i telefonów Romet ma w setkach, tysiącach, to tylko rower, przetarcie nie ma wpływu na żywotność roweru, dodaje mu uroku, szpeci i postarza.
Ci co traktują swoje rowery jakby to było ich dziecko, kleją, zabezpieczają, całują na dobranoc, tylko po co? 

pozdrow'er

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stało się. Będzie wiedział na przyszłość.

 

28 minut temu, cervandes napisał:

A, czyli mój młody, który dba o swój rowerek za tysiaka robi źle, bo to tylko tysiak a nie średnia krajowa.

Trzeba wpajać od małego poszanowania do ludzi i rzeczy ;).

 

2 godziny temu, SoloTM napisał:

Właściwie to prawie nikt.

Pewnie masz rację, ale Unibike kilka lat temu do Vipera dawał :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Sobek82 napisał:

Przetarcie jest spore więc nasz płaczek od dłuższego czasu jeździ i trochę pojeździł nim zauważył to co na zdjęciu.

Wcale nie tak długo panie mądraliński. ;)

Dziękuję za odpowiedzi, człowiek uczy się całe życie ;) szkoda że tak mało producentów dba o w/w sprawy. Nauczyłem się szanować rzeczy i kasę. 

Inne pytanie: jakie naklejki / zabezpieczenie polecacie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem. Dbał od małego o zabawki, o elektronikę, teraz takie rzeczy jak komputer, telefon, konsole, wszystko to czyste, ładne itp. Jeździ normalnie, zdarzy mu się wywalić czy coś, ale nigdy nie rzuca roweru na środku podwórka czy nie robi z nim rzeczy głupich, które działają destrukcyjnie. Taki po prostu jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

2021rok .U mnie sytuacja sie powtarza ,po przejechaniu 40 kilometrów szutrem , na nowo zakupionym rowerze Orkan ,przetarcia od linki przy główce i odpryski lakieru na wahaczu ,w zasadzie mam wypiaskowany wahacz od strony zębatki  + pojedyńcze odpryski wyżej, masakra co będzie po roku nie wiem. Fatalna jakość lakieru.🤐 Postawiłem na Rometa,bardzo żałuje, nigdy więcej nie kupie tej marki.Nie kupiłem taniego roweru w markiecie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...