Skocz do zawartości

[suport] Stary rower, brak pomysłu jak odkręcić suport


sRx

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

zabrałem się za kompletną renowację starego, poczciwego MTB-ka. Rower nie należy do żadnej marki, zaś na jego ramie napisane jest co jedynie "Frozen" ;) O ile cała rama została ogołocona z podzespołów, o tyle mam dylemat jak wykręcić stary, zatarty wkład suportu. Zwyczajnie nie ma pomysłu jak go podejść. Nigdy się z takim montażem nie spotkałem. Z jednej strony mogę domniemywać, że należy się wspomóc dużym kluczem płaskim/kluczem nastawnym, zaś z drugiej jakiś wielowypust na 4 zapadki (?).

Rzućcie proszę okiem na załączone zdjęcia. Będę niezmiernie wdzięczny za każdą sugestię :)

IMG-20200917-213523.jpg IMG-20200917-213449.jpg IMG-20200917-213509.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z lewej strony można zacząć od kontry, mocnym, metalowym śrubokrętem lub przecinakiem i młotkiem (suport i tak raczej do wywalenia). Ewentualnie klucz płaski (24? - nie pamiętam, na to podcięcie w misce albo nastawny). Odkręcać przeciwnie do ruchu wskazówek zegara. Z prawej strony najlepiej specjalny, zamknięty klucz do misek, ewentualnie klucz płaski 36 mm lub nastawny (ale ten będzie się pewnie ześlizgiwać). Odkręcać w prawo (jeśli gwint angielski), lub w lewo (jeśli włoski). Najpierw spryskać wszystko penetrantem/odrdzewiaczem i odczekać trochę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem doprecyzować strony o których piszesz. Lewa, tj. pierwsze i drugie zdjęcie w jaki sposób powinna być skontrowana śrubokrętem? Czy należy go nasadzić w te wypustki, zaś kluczem płaskim zawziąć się na tą spłaszczoną nakrętkę?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewa strona to jest tam gdzie nie było zębatek - tłuczesz w wypustki dużej nakrętki młotkiem i śrubokrętem/przecinakiem, a potem wykręcasz miskę płaską 17stką. Gwint jest zwyczajny (prawy), więc kręcisz w lewo.

Prawa strona od napędu (ostatnie zdjęcie) ma na 90% gwint lewy, więc trzeba odkręcić w prawo dużym kluczem płaskim, nastawnym, żabką, albo złapać w imadło i kręcić cała ramą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...