Skocz do zawartości

[Merida] Big Nine 500 Lite 2021 - czy warto?


krisbee

Rekomendowane odpowiedzi

17 godzin temu, Deco_10 napisał:

@krisbeeZamówiłeś już rower? Jeśli tak to kiedy przewidziany odbiór i za jaką kwotę udało Ci się go zamówić?

Wczoraj kupiłem w sklepie i troszkę już nim pojeździłem... Ogólnie super sprzęt, tylko trzeba czasu żeby się przestawić z 26 na 29 cali :D

Teraz mam kolejny lekki problem, a mianowicie potrzeba jakichś błotników, i ciężko mi się zdecywać na jakiś konkretny model...

W starym rowerze miałem różne rodzaje błotników i w sumie chyba nie ma idealnego :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Cześć wszystkim.

Jestem nowy mam taki sam kłopot w doborze odpowiedniego roweru jak kolega.

Zacząłem przygodę od TREK X Caliber 9 2020

Niestety rower na blacie 1x12 okazał się dla mnie zbyt wolny, a w treku konstrukcja ramy nie pozwala na wymianę blatu na większy niż 34.

Zmieniłem rower na Merida Crossway XT edition, ale niestety to nie to. Rower jest szybki ale na trasy górskie nijak i pozycja jazdy mi nie odpowiada.

Teraz chciałbym zakupić już finalnie odpowiedni rower. 

Wstępnie wytypowałem Merida Big Nine 500 lite 2021 ze względu na przedni układ 2 blatów (hamulce mnie denerwuje w nim MT200 - tragedia) ale reszta wydaje się OK.

Może doradzicie mi czy to będzie trafny zakup chyba że proponujecie coś innego aby był szybki i górski (nie chcę carbonu)

Może wiecie gdzie można kupić w dzisiejszych czasach rower z rabatem a nie w cenie katalogu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lo27 napisał:

Niestety rower na blacie 1x12 okazał się dla mnie zbyt wolny, a w treku konstrukcja ramy nie pozwala na wymianę blatu na większy niż 34.

Na Meridzie najtwardsze przełożenie będzie praktycznie takie samo jak w Treku. Różnica między 36/11 a 32/10 to jakieś 2%. Już lepiej było wymienić ten blat na 34 w Treku, byłoby twardziej.

To nie rower jest za wolny, tylko jesteś przyzwyczajony do jazdy ze zbyt niską kadencją. Jak często przekraczasz na rowerze 40 km/h?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, lo27 napisał:

Zacząłem przygodę od TREK X Caliber 9 2020

Niestety rower na blacie 1x12 okazał się dla mnie zbyt wolny

27 minut temu, lo27 napisał:

Zwykle nie przekraczam 40 km/h

28 minut temu, lo27 napisał:

80% moich stras to ścieżki

A po jakich ścieżkach jeździsz z takimi prędkościami? :rolleyes:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, lo27 napisał:

Zwykle nie przekraczam 40 km/h. Niestety mleko się rozlało bo Treka sprzedałem. 80% moich stras to ścieżki itp ale koniecznie chcę rower typu górskiego. Dlatego proszę o poradę.

A, ok, widzę że w Treku fabrycznie dają blat korby tylko 30T, więc Merida prosto ze sklepu będzie trochę lepsza, niż pisałem w poprzednim poście.

Ogólnie Merida to sensowny wybór w tym budżecie, ale żaden MTB nie będzie miał tak twardych biegów jak rower crossowy. Do jazdy z wyższą kadencją trzeba się po prostu przyzwyczaić i jeszcze wyjdzie to na zdrowie :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.11.2020 o 14:45, lo27 napisał:

80% moich stras to ścieżki itp ale koniecznie chcę rower typu górskiego. Dlatego proszę o poradę.

Szczerze? Nie zawracać głowy po forach, kupić to co się podoba i tyle. Temat w stylu "Jaki samochód terenowy, jeżdżę głównie po autostradzie".

Kupiłbyś szosę/fitnessa i miałbyś twarde przełożenia i prędkość jak noga podaje. A że uczepiłeś się "typu górskiego" to sobie teraz cierp :) 

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...