Skocz do zawartości

[dzwonek] Dzwonek pierścieniowy - odpowiedniki Knog Oi


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Widziałem ten dzwonek u paru osób, fajny, jednak cena wysoka - na Allegro niecałe 70 zł. Znalazłem też na Aliexpress za znacznie bardziej atrakcyjną cenę :) https://www.aliexpress.com/item/1005001418787590.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.7a2237b86ctZk5&algo_pvid=6b1cf0d5-e448-4827-ac15-a896187d9867&algo_expid=6b1cf0d5-e448-4827-ac15-a896187d9867-1&btsid=0b0a050b16003148963732335eeef2&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

Jednak w Polsce nie ma nowych tańszych wersji Knog Oi. Sa tylko archiwalne produkty z Allegro np.

https://archiwum.allegro.pl/oferta/pierscieniowy-dzwonek-rowerowy-aluminium-niski-i7363186485.html

Nasuwają mi się 2 pytania:

1. Czy ten dzwonek za 1,29 USD posiada odpowiednią jakość?

2. Dlaczego w PL nikt tym nie handluje na Allegro  (poza używanymi oryginałami).?

Dzwonek Knog Oi.png

Dzwonki piercieniowe Aliexpress.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka chińskich wersji, na kierownicach MTB i na grubszych szosowych. Przychodzą ładnie zapakowane, sprawiają wrażenie solidnych. Jednego używam od paru lat na rowerze "zimowym" nic im nie jest. Jednakże "głośność" tych dzwonków wydaje się być mocno losowa. Mój pierwszy dzwonił jak marzenie, drugi jaki przyszedł miał głośność dzwonka w rowerze komunijnym... Ich wadą jest sama konstrukcja, pół pierścień metalowy odpowiadający na dźwięk mocowany jest na samych dwóch sprężynkach przy pierwszej kraksie rozpadło to sie na części pierwsze, nic się nie łamie, ale znaleźć pierścień to jeszcze pół biedy, sprężynki prawdopodobnie giną na zawsze. Było mi ciężko dobrać zamienniki oryginalnych sprężynek, a po montażu zmienił się całkowicie dźwięk... był dużo gorszy, nie brzmiał już tak dźwięcznie jak na początku. 

Ale generalnie polecam, jeśli już dzwonek to tylko tego typu, kozacko wygląda, albo w ogóle się nie rzuca w oczy. Mój w MTB założony pomiędzy manetką, a gripem jest zupełnie niewidoczny.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MaxCava napisał:

A kolega chyba nie posiada wiedzy o wzorach zastrzeżonych ;)

dzięki wpisowi kolegi już posiada:D

Ciekawe czy ci, co wystawili chińskie podróby na Allegro mieli jakieś kłopoty

Ale po lekturze tego wątku widać, że sa 2 opcje: albo kupić drogi porządny dzwonek, albo tanią chińską tandetę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Thomlodz napisał:

Ciekawe czy ci, co wystawili chińskie podróby na Allegro mieli jakieś kłopoty

To jest porypane prawo u nas. Dopóki producent, czy dystrybutor nie zrobi prawnie zadymy bezkarnie sprzedają. 

W necie był sklep, gdzie gość z Lublina 2 lata sprzedawał podróby LV, teraz go widzę na OLX. Do tego od chyba 2014 na Allegro sprzedaje. 

Allegro czy inny portal nie mogą usunąć aukcji bo podróbka, muszą mieć prawną podstawę ( nawet zgłoszenie producenta nic nie da ). Handel kwitnie.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.09.2020 o 07:41, Mizuro napisał:

Miałem w planie zakup Knog Oi-a, ale jakoś nie zamawiałem już któryś miesiąc mimo, że czasem piesi na ścieżce rowerowej są irytujący. Zamówiłem dwa dzwonki z linku powyżej, widzę, że link już przepadł.. :(. Chyba wykupiłem cały towar :D.

Zobaczymy czy przyjdzie oraz jakie wrażenie zrobi.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem 3 sztuki kupione z ali - jeden się rozpadł drugi wyblakł, trzeci gdzie zniknął... Jak pisali przedmówcy - jakość mocno dyskusyjna. BTW jak je zamawiałem nawet na oczy Knoga nie widziałem i się dziwiłem czemu w Europie nikt na to nie wpadł...

Edytowane przez pekaes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No centrumrowerowe przy Knogu daje opcję wyboru dwóch rozmiarów. Aukcja pana z polski z aliexpress dawała tylko jeden mały rozmiar oznaczony jako uniwersalny (gdy jeszcze aukcja była dostępna).

Dzwonki skończyły już w koszu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...