Skocz do zawartości

[amortyzator przedni] Nowy amortyzator do starej ramy ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie! Pytanie od amatora - jeżdżę na dość starym rowerze, który sam małymi krokami upgrade'uje (celowo - mam z tego radochę).

Chciałem wymienić stary widelec na amortyzator, który wpadł mi w ręce. Okazuje się jednak, że rura sterowa w amortyzatorze jest za krótka, jak również średnica rury jest inna.

Do sedna - czy mając wcześniej w widelcu rurę sterową o średnicy 25mm, mogę wstawić szerszą rurę? Czy wymaga to jedynie zmiany łożysk i uszczelek, czy też w takim przypadku budowa główki ramy uniemożliwia wymianę? Czy średnica mufy wymusza konkretną średnicę rury sterowej?

Z góry dzięki za wyjaśnienie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim ktoś napisze że teoretycznie możesz mieć ramę na 1 i 1/8 z zamontowanymi sterami redukcyjnymi albo, że różne inne hipotetyczne możliwości istnieją... to szansa na a to że się da - to ułamki promila... Generalnie nie włożysz w główkę ramy pod 1" rury sterowej 1 i 1/8 nie mówiąc już o nowszych rozwiązaniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radocha radochą, ale do ramy pod calową sterówkę to nie warto pchać niczego nowego. Zresztą i tak za chwilę zapewne potkniesz się o kolejną rzecz, bo reszta to też będzie niezły skansen jeśli chodzi o zastosowane rozwiązania. A jeśli to jakiś rarytas, choć nie sądzę, to najlepiej "restaurować" częściami z epoki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...