Skocz do zawartości
Extezu

[Sakwa]Sakwy na ramę a zarysowania

Rekomendowane odpowiedzi

Extezu

Witam, 

Zauważyłem że wszystkie sakwy montowane na górze ramy (z okienkiem na telefon lub bez) są mocowane dwoma paskami rzepowymi do górnej rury i jednym paskiem między mostkiem a główką ramy. Czy pasek montowany pod mostkiem nie rysuje przypadkiem pierścieni dystansujących kierownicę od sterów podczas użytkowania roweru? Chodzi o pasek zaznaczony na zdjęciu w załączniku. 

IMG_20200915_211219.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Mizuro

Wszędzie gdzie występuje tarcie elementy będą się ścierać. Wątpię jednakże żeby było to bardziej drastyczne niż miejscowo starty lakier na ramie od przewodów.

Jeśli już musisz stosować sakwę tego typu, a jednocześnie chciałbyś zabezpieczyć przedmioty Twojego zainteresowania przed zużyciem polecam to https://www.google.com/search?q=teflon+samoprzylepny&rlz=1C1CHBD_plPL917PL917&oq=teflon+sa&aqs=chrome.0.0l2j69i57j46j0j46l2j0.4506j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Extezu

Tego typu sakwy są popularne i myślałem że ludzi raczej zniechęca rysowanie się roweru w ten sposób. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Sansei6

Mi się prędzej przecierały torby ;) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Extezu
Teraz, Sansei6 napisał:

Mi się prędzej przecierały torby ;) 

Możesz powiedzieć coś więcej? :)

Zakupiłem torbę tego typu i zacząłem się wahać w momencie montowania jej na rowerze. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Sansei6

Mam już 3- ciataką poprzednei 2 nie były zbytnio markowe, i pierwsza mocno sie przetrała, tak, ze trzeba było szybko wymienić, a druga juz była troche przetarta ale w sklepie pojwiła si ewyczekiwana przeze mnie markow a torba, póki co jeżdżę z tą ostanią kilka miesięcy... Deuter

A wyceirał mi się materiał w trobie od strony pirścieni. W pierwszej wytarło mi się do dziury

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
seraph

Parę rysek na podkładkach wartych jakieś grosze zdecydowanie nie wpływa na pracę silnika. Od siebie polecam nie przejmować się drobnostkami, bo rower to nie jest eksponat tylko taka poważniejsza zabawka:thumbsup:

• +1 pomógł 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta