Skocz do zawartości

[rura sterowa] wymiana rury sterowej


Amarider

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy jest możliwość wymiany sterówki z tapered na 1 1/8? Słyszałem że są przejściówki zeby zamontować tapered pod ramę z prostą główka, jednak widziałem na ich temat różne opinie. Amortyzator w którym chialbym to wykonac to fox float performance 32.

Edytowane przez Amarider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Galvatron napisał:

Zamiast tak kombinować, i ryzykować uszkodzenie/zniszczenie sprzętu, lepiej byłoby sprawdzić, czy do Twojego roweru nie podejdą stery z zewnętrzną miską 1,5", które pozwolą na montaż widelca ze stożkową sterówką.

Właśnie chodzi o to że rower w którym mam zamiar to zrobić nie jest jeszcze kupiony więc nie mam jak sprawdzić wymiarów. Więc nie wiadomo czy miska pasowała by do ramy. Sterówki nie zamierzam wymieniac sam. Nawet jak oddał bym do profesjonalistow dalej było by ryzyko? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Galvatron napisał:

To jest zupełnie inny typ roweru - do agresywnej jazdy w dół i skakania.

Tu masz krótki test: 

https://www.1enduro.pl/pojezdzone-marin-san-quentin-3-2019/

 

Do czego właściwie ma służyć ten rower?

Miasto jakieś zjazdy ze schodów czasem lasy ale myślę czy może nie zacząć by startować w zawodach mtb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie celuj raczej w Rockridera XC 500.

Co prawda w okolicach 6500 można już dostać rower z pełnym zawieszeniem, ale albo będzie on słabo wyposażony (Kross Earth 1.0), albo geometria i zawieszenie nie będą najlepsze na zawody (Rockrider XC 100S), albo kompletnie się tam nie sprawdzi (Rockrider AM 100S, Dartmoor Bluebird Evo ).

Full jest fajny, ale mam wątpliwości, czy akurat u Ciebie się sprawdzi.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Galvatron napisał:

W takim razie celuj raczej w Rockridera XC 500.

Co prawda w okolicach 6500 można już dostać rower z pełnym zawieszeniem, ale albo będzie on słabo wyposażony (Kross Earth 1.0), albo geometria i zawieszenie nie będą najlepsze na zawody (Rockrider XC 100S), albo kompletnie się tam nie sprawdzi (Rockrider AM 100S, Dartmoor Bluebird Evo ).

Full jest fajny, ale mam wątpliwości, czy akurat u Ciebie się sprawdzi.

A czy czemu marin nie nadawał by się do nieco spokojnieszej jazdy? I mam pytanie po co on ma taki kat główki ramy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Galvatron napisał:

Będzie mniej zwrotny z powodu większego rozstawu osi. 

Będzie też jezdził zupełnie inaczej, bo to zupełnie inny typ roweru.

 

Tak w ogóle sugerowałbym, żebyś założył temat o wyborze roweru w odpowiednim dziale. 

Nie chce za bardzo zaśmiecać forum. A co myślisz o cube reaction tm? Wydaje mi się kąt główki jest normalniejszy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...